Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Verekedés vagy veszekedés...

Verekedés vagy veszekedés esetén miért remegek és blokolok le ?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok 21 éves koromba egyszer verekedésre került a szó de elpicsáztak mert amint veszülté válik a hangulat elkezdek remegni olyan szinten , hogy nem birok álni , a lábaimbol és a kezemből mintha elszálna az erő szinte nem birom megemelni , nehéz a légzés és a beszédem . Mai nap össze szólalkoztam egy motorossal mert a falunkba 80-90 ment és hiába szinte egy gyerek szól vissza akkor is előjön . Mit tudoo ezzel kezdeni , nem meg akarok verni bárkit is de ha arra kerül a sor megtudjam magam védeni , vagy kitudjak álni magamért , az azérdekes erős és magas vagyok edzettem sokáig meg van a fizikumom de egyszerün nem tudom ezt az egészet kezelni .
2022. okt. 22. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez hasonlít ahhoz, ha valakinek földbe gyökerezik a lába. Vagy kinősz belőle, vagy kineveli belőled valaki. Én speciel kinőttem
2022. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kinevelni valakiből ezt ?
2022. okt. 22. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
edzéssel, önvédelmi oktatással. egy idő után nem lesz különbség az oktatás és az utcai támadás között.
2022. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Istenem, az a sok buta valasz...


Ezt nem lehet kinoni. Van, aki ilyen sajnos. En is ugyanigy vagyok, hogy abban a pillanatban olyan erzes tor ram, mint amikor az embernek leesik a vercukorszintje. Akkor is ezt erzem, amikor olyan dologbol vizsgazom, amire nagyon vagyom.


Sajnos nincs megoldas. Ez az agy egyik folyamata, amin nem lehet valtoztani. Hiaba edzel, hiaba idosodsz, a nagyon stresszes helyzetek elgyengitenek majd.


Ne verekedj es ne veszekedj. Probalj a normalis eletre torekedni. Olyan nincs, hogy nem tud valaki. Max. nem akar normalis eletet.

2022. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Én mindig, minden helyzetben próbálok erős maradni, emellett mindig felszínre hozom a véleményemet, de a határaimat annyiszor átlépték, hogy mindenki azt mondja, hogy erős lélek vagyok, mint az acél. Ezt a tulajdonságot mindig, mindig használom, de csak segíteni tudok az embereknek vele, érvényesülni nem.
2022. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, pedig én 5 éve boxolok. Akkor is ha valakik közel kerülnek ahhoz, hogy összeverekedjenek, és ott vagyok a közelben, akkor is érzek magamban egy kellemetlen érzést, mintha le lennék fagyva, mintha egy vizsga előtt lennék kb.


Pedig sparringon meg edzésen semmi ilyen nincs bennem.

2022. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy lehet kinevelni magad belőle, ha elkezdesz balhézni az utcán direktben. A harcművészet, sport ezen nem javít. Valószínű nyugodt környezetben nőttél fel alapvetően, ezért van.
2022. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként én is ilyen vagyok. Talán azért, mert gyerekkoromban anyámék megpofoztak, ha rossz voltam és megszoktam, hogy engem vernek, tehát rossz beidegződés, mert amikor mondjuk gyerekként rám szállt egy másik gyerek és felpofozott, akkor azt éreztem, hogy rossz voltam és ez a büntetés.

Sokat vertek így meg gyerekkoromban, aztán emlékszem ilyen 4-5 éves lehettem, nagyanyámmal voltam, ebédeltem éppen és mondtam neki, hogy megint elvertek. Ő mondta, hogy ne hagyjam magam üssek vissza. Így is lett. Ragyogóan emlékszem, ahogy rám jöttek szokás szerint hárman, futottak, de valami átkattant az agyamban és elkezdtem a középső felé futni, majd ahogy a focikapus kirúgja a labdát úgy küldtem neki egy gyomrost teljes erőből. Le is ment rögtön a gyerek, a másik kettő meg inkább elfutott. Gyerekes hülyeség, de a tanulság az, hogy bárkit meg lehet fingatni, mert senki se Steven Segal meg Sylvester Stallone a valós világban.

2022. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez teljesen normális. Mindenkiben benne van ez a félelem aki nem szokott hozzá a verekedésekhez. Azt tudom tanácsolni, hogy nézz utána harcművészeteknek, és ha valamelyik tetszik nézz meg egy edzést. Tényleg nagyon sokat tud segíteni, mert ott szokod a bunyót. Ha nincs időd harcművészeti edzéskre, akkor csak azt tudom mondani hogy próbáld meg magad ilyen helyzetekben felidegesíteni. Tudom hülyeségnek hangzik, de hogyha elég ideges vagy, akkor ez a félelem elmúlik és csak arra fogsz gondolni hogy mennyire meg akarod verni az illetőt.
2022. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!