Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok beszélni. Mi bajom van?

Nem tudok beszélni. Mi bajom van?

Figyelt kérdés
Nem tudok helyzeteket elmesélni, mint pl.: Hogyha egy bűncselekmény történne a szemem előtt nem tudnám elmondani rendesen a rendőrségen, mert sokszor gondolkodok beszéd közben

2022. okt. 23. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ideges vagy, egyfolytában azon agyalsz mit gondolnak mások, jól e mondasz valamit, hogy tartsd a kezed stb. Akkor nagy a lehetőség, hogy szociális fobiában szenvedsz. Én is beszéd közben eléggé ideges szokok lenni es gyorsan beszélek.
2022. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

A felvázolt szituban érthető a dolog, mert sokk alatt álhat az ember olyankor.

Esetleg próbáld meg más helyzetekben, hogy kérd meg, hogy legyen időd leírni a gondolataidat, és majd azt olvasd fel, vagy az alapján mondhasd el a mondanivalódat.

2022. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elképzelt helyzet? Mert lehet, hogy egy valós helyzetben simán képes vagy válaszolni a kérdésekre és el tudod mondani, amit kell.

Mondjuk előadást tartani nehezebb, de meg lehet tanulni. 40 éves koromig úgy gondoltam, képtelen vagyok hallgatóság előtt beszélni. Aztán némi tréninggel, gyakorlással simán megtanultam angolul beszélni. Utána már ment az anyanyelvemen is, mivel elhittem, hogy képes vagyok rá.

2022. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondj egy olyan példát, ami meg is történt veled. Ez a rendőrséges szitu lehet annak is betenne, aki amúgy nagyon szépen és érthetően tud fogalmazni :)


Egyébként szerintem segíthet az, ha mondjuk elolvasol egy rövidebb történetet, utána próbált meg pár mondatban összefoglalni, hogy miről szólt. Ezzel gyakorolhatod a fogalmazást. Nem kell más hallja, elég ha magadnak otthon "felmondod"!

2022. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én nyitott szoktam lenni a beszélgetéseknél, mikor a véleményemre és a nézőpontomra kíváncsiak. Mikor kellemetlen szituáció került elém, akkor egy rendőr haverom segített nekem az igazság érdekében, neki elmeséltem a valós történetet, amikor mondjuk ok nélkül kirúgtak volna, majd a táppénz alatt, már pótolták is a helyemet. Az ő segítségével és a jogász barátai közreműködésével, maradhattam, akkor egy bíró ismerősöm is adott tanácsokat, de ő az ügyet bíróságra terelte volna.
2022. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Például egy filmet sem tudnék elmondani,hogy mi volt benne
2022. okt. 23. 22:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasottsághiány szokincshiány kb olyenek az ovisok alsósok is. De amelyik sokat olvas az képes ősszefuggően torténeteket mesélni aminek van eleje tartalma vége es konklúzió is belole. Késöbb egyte részletgazdagabb, és akár utalasokkal is tele lesz.


Állj neki konyveknek olvasni. Lehetoleg vmi szepirodalmit vagy amiben nem pongyola kiffejezések vannak meg szlengek

2022. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Szoktál könyveket olvasni?
2022. okt. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már rég nem olvastam, 27 éves vagyok
2022. okt. 24. 23:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor keress olyan könyveket amiket izgalmasnak, érdekesnek találsz és hajrá :) hidd el, segíteni fog.
2022. okt. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!