Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életművész példák?

Életművész példák?

Figyelt kérdés
Ismersz olyan emberekről történetet akit életművésznek lehet nevezni?

#életművész #életművészet
2022. okt. 26. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Benkő Dániel nyugodjék.
2022. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem. Méltatlanul alacsony havi szintű "jövedelemből" kellene élnie, ha nem lennék neki. Ha egyedül kellene élnie, már a "híd alatt" lenne szegény, - mert ennyit jelent az államnak közel négy évtizednyi munka 2022-ben.
2022. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek.


Szerintem azt tartják egyesek életművésznek, aki lemond olyan célokról, amik mellett mások, ha szükségből is, de kitartanak. Ez valahol nagy dolog, és valaki érezheti, hogy ő nem merné megtenni, mert zavar mások véleménye, vagy tulságosan magáévá tette a feltételezett elvárásokat.


Ugyanakkor mégis csupán egy lemondás. És más láthatja őt úgy, hogy valami kiamrad az életéből.

2022. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Rokonom: diplomás ember, munkahelyére csak melegedni jár, azzal dicsekszik, hogy látszat-munkát kell csinálnia napi 8 órában, hogy fizetést (nettó 400) kapjon.

Nem hajlandó elköltözni otthonról, hiszen az anyja 4 műszak mellett még főz-mos-kitakarítja a szobáját neki. Egész szabadidejét horgászattal, sörözéssel, videójátékkal tölti. A pénzét meg hülyeségekre veri el, hiszen van fedél a feje fölött, étel az asztalon, nem kell félretennie semmire..

2022. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mit dolgozott feleséged?


4 es a rokonod azért inkább parazita,már ne haragudj.De én nem türném az ilyesmit.

2022. okt. 26. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kettes válaszra jött a kérdés - a feleségről, - akkor az a válaszom, hogy sokrétűen voltak kihasználva az adottságai. Volt 11 évet kereskedelemben - elsősorban - élelmiszer és vegyes boltok pultjai mögött. Volt postás, számolatlan területen ügyintéző. Jártas volt biztosításban, pénzügyben, temetkezésben, de volt (szexuális tartalom nélkül értelmezendő) "mindenes" is. Aztán csökkent munkaképességűvé vált 39 év munka után - önhibáján kívül - és ettől a pillanattól kezdve senki, sehol, semmilyen szinten nem veszi emberszámba, az állam pedig "igazságosnak" véli, hogy ennyi ténylegesen ledolgozott év után 37500 forinttal szúrja ki a szemét havi szinten (olyan árképzések mentén, mint amilyeneket most élünk meg). Itt most leírtam, amit leírtam és tudom, hogy megélnek ennél sokkal nehezebb élethelyzeteket is tömegével emberek, de ez akkor sincs szerintem rendben. A csökkent munkaképességéből adódóan gyakorlatilag semmilyen munkát nem TUD elvégeznie párom, amelyhez állni vagy mászkálni kell, - betegállományba torkollt minden eddigi kísérlete, ami szemben ment az állapotával, - éppen ezért már évek óta "lebeg a semmiben" (munka nélkül, nyugdíjazás nélkül és megalázó havi jövedelemből). Ez van!

Az egészben azt nem értem, hogy mi az üzlet abban az államnak, ha egy csomóan így vagy hasonló módon tengenek egyik napról a másikra?

Ne haragudjatok, hogy nagy terjedelemben "panaszkodtam"!

2022. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hátha találtok valami ülőmunkát.


Az én családomban is van erre példa,őket leszarom mert anyiszor probáltam segíteni+kellemetlen társaság+kormánypárti vagyis magának is köszönheti a szituációt.



Azért a nyugdíj meg tb nem régi találmány,100 évvel ezelőtt már halott lenne ha te nem tudnád ellátni a fizudból.

Adjatok hálát amiért lehet,találjatok "célt" egy miértet amiért tud élni a feleséged,hogy minnél jobban a saját lábán tudjon állni,így is.



Már tudjátok milyen törékeny dolog az egészség,élet így becsüljétek meg.


Én bátorítalak titeket h ÉLJETEK és nem túléljetek.

A túlélésnek sztem nincs sok értelme ha hosszűtávon csak az van.

És fontos realizánia a feleségednekh nem kötelező élnie,bármikor nemet mondhat.

Ezt nem azért írom h támogassam az életfeladásban,ellenkezőleg.

Csak azután lehet elkezdfeni élni miután ezt felfogta valaki.

Az emberek zöme ezzel nincs tisztában,csak nap mint nap ismétlődnek velük a dolgok.


Írjátok össze mit akartok csinálni mielőtt meghaltok,mert előbb vagy utobb bekövetkezik.


Minden jel arra mutat h érdemes rákapcsolnotok.


-Egy életművész aki szerencsés is

2022. okt. 26. 17:59
 8/11 A kérdező kommentje:

Mondanám h ne féljétek se az életet se a halált,de azt nem lehet megtenni.

Féljetek de annak ellenére csináljátok azt amit szeretnétek.


A halál bár veszedelmesnek tűnik az teljesen biztonságos.

Az élet meg életveszélyes.

2022. okt. 26. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:
bármelyik tanár
2022. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Munkatársnőm: egyedül neveli a kölykeit, de van hapija. Tanul munka mellett. A munkahelyén már vagy 3 helyen direkt nem állta meg a helyét, hogy olyan területre kerülhessen, ahol A, nem néz rá a főnök; B, lehet lejmolni.

Mindig van a családjában valami "probléma", amire hivatkozva kedvezményeket adnak neki szinte mindenben.

Pedig nem h*e, csak jobb a (szinte) semmiért felvenni a manit...

2022. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!