Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha attention...

Mit csináljak, ha attention whore lettem?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

Nem fejteném ki a múltamat, de az utóbbi 3 évben rengeteg megaláztatás ért, a legjobb barátok, a párkapcsolatok, sőt, a családom részéről is. Nem álltak ki mellettem, amikor a legjobban kellett volna, sőt, nem részletezném. Mind embert, mind pedig nőt aláztak meg, ahogy csak lehetett. Amikor egy nagyon durva családi helyzetben voltam, és segítséget kértem Apukámtól, kiröhögött.

Járok pszichológushoz, viszont.


Iszonyatosan attention whore vagyok. Egész nap posztolok a social median, minden nap megyek valahova, és minden nap azzal a céllal, hogy muszáj új embereket megismernem. Ha ez nem történik meg, akkor elkezdek szorongani, nem tudok aludni. Ha nem kelek arra, hogy a barátaim írtak nekem, szorongok. Olyan szinten kirobbant azt, hogy szükségem van szeretetre. Tinderen is mindenkit jobbra húztam. Nem szexelni akarok, mielőtt ezt kapnám.

Egyszerűen figyelem és szeretet kell. Ha nem kapom meg azonnal, zokogok, szorongok.

Próbálom a terápia mellett itthon is kezelni ezt, eljárok sétálni, olvasok, stb, de semmi nem okoz örömet, függője lettem a figyelemnek.


Minden nap egész alakos képeket posztolok, vagy, hogy hol vagyok.

Elindultam egy nagyon csúnya leejtőn. Barátokkal is csak olyan programra megyek, ahol lehet ismerkedni. Mindegy, hogy fiút, vagy lányt, csak új embereket. Mosolygok idegenekre, hátha leszólítanak.


Egyszerűen azt érzem, hogy haldoklik a lelkem. Nem tudom máshogy megfogalmazni, rendesen ezt érzem. Hogy haldoklik. Azt érzem, hogy fáj.


És semmi nem mulasztja el, csak az alvás, vagy ha figyelnek rám az emberek.


2022. okt. 29. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, majd ha feldolgoztad a problémáidat, elmúlik.


Esetleg hanyagolhatnád a mobilt, és merülj el tényleg a pillanatban.

2022. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég durván önbizalomhiányos viselkedésnek tűnik, hogy mindig kell a megerősítés neked másoktól, hogy nem vagy egyedül.

A helyedben továbbra is követném a szakember utasításait, tanácsait.

2022. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Vagy másik pszichológus, mert komoly bajod van. Internet megvonás, vagy legalább social média oldalakról profil törlés, tinder törlés.
2022. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Pasizz be.
2022. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Az ilyeneknek nem kell pasi. Az majd 2 hónap múlva megunja, hogy a vécében is utána van, szakít vele, ez meg ide jön, hogy őt senki nem szereti és öngyilkos lesz. Utána megint bekerül egy spirálba, megint szaladgál az emberek után, megint lesz valakije és az is megfogja unni a kérdezőt, amiért egy pitsa.


Az egyetlen megoldás a pszichológus és a kigyógyulás.

2022. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kroms ***** válasza:
100%
Te legalább beismered, hogy ez egy beteges dolog. A legtöbben, akik így élnek, teljesen normálisnak gondolják.
2022. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, kedves! Én is nagy like függő vagyok. Itt is több mint 5000 választ írtam már, hogy segítsek másoknak, és ettől jobbnak, okosabbnak érezzem magam. Ez részben igaz is.

Szerintem ott a csapda, hogy az ember a gyermekkorában nem megkapott szeretet akarja más forrásból pótolni. S ez kb. lehetetlen. Tehát ezt egyrészt el kell engedni, másrészt meg kell tanulni magunkat szeretni szüleink helyett. Elengedni az öngyűlöletet, a túlzott önkritikát, amit belünk neveltek, ügyesen.

Másrészt a nyugati ember világképe, ez az individualizmus egy elég rideg kozmikus magányba definiál minket. :-) E téren nekem váratlan segítség volt egy buddhista könyv, ahol a materialista világképemmel teljesen összeegyeztethető módon fejtegeti a szerző, hogy anyagcserénk, testünk anyagi összetevői révén folyamatos kapcsolatban vagyunk a többi lénnyel és az egész világegyetemmel, ezentúl : beszélgetéseink és egymásra hatásaink révén mások részei is vagyunk. Mestereink bennünk is élnek, mi is élünk másokban. Ez azért volt igen érdekes nekem, mert kitágítja az ént. Nem megszünteti, ahogy az idióták szajkózzák, hogy nincs én - mennyire gyűlölöm ezt! Pont hogy van, de egy kiterjedtebb dolog, időben és térben is. Nekem ez segített, mert épp jókor találkoztam ezzel a szöveggel. Csókoltatlak. 49f

2022. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!