Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Facebookon miért kritizáják...

Facebookon miért kritizáják sokan a mai zenei előadókat?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a legtöbbjük más generáció, meg a legtöbbnek autotune nélkül nem lenne sok hangja, de mégis több (10)milliós nézettséget hoznak. Alig van már olyan dolog, ami jó ebben a világban, de a zene mindig velünk volt/van, akármilyen társadalmi/világi probléma volt.
2022. okt. 30. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Egeszen pontosan milyen eloadokrol beszelsz?
2022. okt. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Talán pont azért, mert tele van autotune-olva? Meg mert semmi tehetség nem kell hozzá? Ezek a tucat trap beat ütemű, autotune-olt, világfájdalmas egyhangú "zenék" nem zenék, kicsit olyan ez, mint amikor egy programozó A.I-val megfesttet egy képet és eladja sajátjaként, mint festményt, nem gondolod? Lassan ott tartunk, hogy énekes se kell, a 10-en X milliós megtekintéseket meg lex@rom, nem reprezentálja a minőséget, csak az eladhatóság számít.
2022. okt. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Az emberek egy részének lételeme elutasítani mindent, ami nem az ő stílusuk, vagy nem tölti el őket jóleső nosztalgiával.

Nekem pl az a herótom amikor örökösen a Bud Spencer filmeket hánytorgatják fel.

"jajjj ma már nincsenek jó filmek, a mai fiatalok azt se tudják ki az a Bud Spencer és Terence Hill!!!" Jah hát nyilván szórakoztatóak voltak a filmjeik, és generációk nőttek fel rajtuk, de ordas nagy kreténség a nemzetközi filmművészettől elvárni, hogy úgy érezd magad tőlük, mint amikor 11 évesen szenteste megnézed a bunyó karácsonyigot.


Ugyan ez van a zenével. Néhány zenei irányzat megváltozott, más a hangulata a dakoknak, mint régen, ami csak rossz lehet, ugye.

Nem képesek felfogni hogy vannak dolgok amikhez már túl öregek, vagy amik nem az ő ízlésüknek készültek.

2022. okt. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha azokról beszélsz, akikre gondolok, azért szeretik sokan, mert nem kell ész, vagy zenei tudás hozzájuk.


Hallgass megy egy Metallicat, vagy Sabatont. Na az ő zenéiknek van mondanivalója, tudnak énekelni és zenélni. Nyilván az olyat csak intelligens emberek szerethetik.


A világban jelentősen több az idióta, mint a normális ember. Mit vársz? Nekik elég egy "baby baby" szöveg. Mit kezdenének egy Bismarck című dallal? Mintha egy molylepkét akarnál vezetni tanítani.

2022. okt. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem részben lustaság van benne.

A régi zenék, mint a metallica vagy black sabbat már kiállták az idők próbáját, bizonyítottan jók (vagy legalább is sokan szeretik őket) így nem kell önálló véleményt formálniuk róluk, és pláne nem kell időt/energiát fektetniük abba, hogy maguk keressenek olyan modern zenét aminek mondanivalója van.

Hiszen havonta egyszer bekapcsolnak valami közszolg. rádiót, és azon ugyanaz a pár zene megy, ergo biztos kizárólag ezt tudja nyújtani a modern zeneipar.

40 év múlva majd lesz pár mai előadó aki szintén kiállja az idők próbáját, és az akkori lusta emberek őket fogják emlegetni.


Ez a körforgás csak akkor fog véget érni, amikor kidöglünk valami nukleáris háborútól, globális felmelegedéstől vagy meteortól.

2022. okt. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én igazából a 70-es évektől egészen a mai zenékig rengeteget szeretek, sok műfajból és előadótól.

Pl. Szívesen meghallgatok egy Michael Jacksont, Bon Jovit, vagy Rgo-t, Manuelt.

Engem az is zavar, hogy felraknak egy hírt Azariahról, és jönnek alá a kommentek, hogy ki ez, meg ilyenek, holott pontosan tudja a nagyrésze kicsoda, egyiknek az oldalán még kint is volt egy kép Azariah koncertjéről...

Lehet, hogy a mostani zenéknek már nincs semmi mondanivalója, meg az előadó alig dolgozik rajta valamit(megveszi az alapot, dalszöveget), de a mi generációnak ez kell, ez tetszik.

Mások se örülnének, ha egy Máté Péteres hír alá odamennének a fiatalok fikázni.

Egyébként én 17 éves vagyok.

2022. okt. 31. 00:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre, és mindenkire mennek a mocskolódó kommentek, felesleges vele foglalkozni.

Ha egy sütis csoportba kerülnél, csodálkozhatnál, hogy a cuki nagyik hogy fikázzák egymást.

2022. okt. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem zenei téren az elmúlt 20 évben nem igazán jött ki újdonság.

Nem tudom hogy az a kreativitás ami az ezredforduló előtti évtizedekben a zenében nyilvánult meg most hol van. Nyilván nem tűnt el az emberekből. De én úgy látom hogy nem a zenében tör felszínre.

2022. okt. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, ha valaki kifejezi egy könnyűzenei - vagy akármilyen más - előadóról a véleményét. Azonban a vélemény hangvitele nem mindegy!

Mindenki többre megy egy építő jellegű kritikával és annak építő jellegével, tapintatosságával, mint az ismeretlenül megalázással, sértegetéssel. Az építő kritikát megemészti a legtöbb ember anélkül, hogy megbántódna és fejlesztő, inspiráló hatása van, - szemben az elvtelen sértegetéssel, amit olyan "emberek" fejtenek ki általában, akik egy gyerekdalt nem képesek normálisan előadni, ha kettő embernél több előtt kell elénekelniük, eljátszaniuk. Utóbbit olyan szinten érdemes elengedni, hogy érezze a szellemi atyja, hogy csak a levegőt rugdossa, - amibe belefáradhat idővel, de senkit nem érdekel.

2022. okt. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!