Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány embernek miért lesz...

Néhány embernek miért lesz rögtön 200 a vérnyomása, ha a családtagjaikat inzultálják?

Figyelt kérdés
Pl ha egy veszekedésben azt mondja valaki, hogy "te is olyan alpári bunkó vagy, mint anyád", vagy mondanak egy szimpla káromkodást (k*rva anyád) akkor magukból kikelve kezdenek ordibálni, hogy anyámat ne vedd a szádra mégegyszer, ő tisztességes asszony hogy mersz a családomról így beszélni, stb. Én is imádom a szüleimet, és szerintem nem érdemlik meg, hogy valaha bárki is ócsárolja őket. De attól még nem kelek ki magamból, ha valaki megteszi. Most bennem van a baj?

2022. nov. 4. 05:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
lol ez engem sem hat meg
2022. nov. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A K betűs ugatásra csak azt kell felelni: "Mindenki a saját anyjából indul ki." ^_^
2022. nov. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Mert hülyék, nulla agyi szinten vannak
2022. nov. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenézés a másik ledegradálása. Ki örülne ennek?
2022. nov. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Láttam már olyat hogy az egyik illető a "k" betüs szóval illette a másik figurát. Kis híján tömegverekedés alakult ki.


A gyülekezet között nem volt diplomás, érettségizett vagy csak simán normál munkaviszonnyal rendelkező személy egy sem 😂. A bőr szín is egy kicsit árnyaltabb volt a kelleténél.

2022. nov. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hűség, tisztelet ilyenek.
2022. nov. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Nem inkább a csimpánzokat láttad, amikor kiengedik őket levegőzni az állatkertből? xD

2022. nov. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem itt nem azért kelnek ki magukból az emberek, mert családtagról van szó, hanem mert mindenképp reagálni akarnak egy sértésre.


Van egy A böszme, aki mást már nem tud mondani de ugye lelkileg oda akar vágni, ezért mondja hogy hülye vagy mint...., meg van B, aki szintén nem tud mást mondani, valahogy vissza kell vágni, ezért ő is mond valami alpárit. Mondhatjuk úgy is, hogy egymás szintjén vannak.


A verekedések is pont ezért alakulnak ki. Ha téged megütnek egy kocsmában, akkor ha te azt eltűröd és nem csinálsz semmit, abból nem lesz verekedés, de akkor neked azt ott le kell nyelned hogy téged megütöttek és ez egy tény. Vagy nem tűröd el, mert hát téged nehogy már bárki ütögessen, és visszaütsz, ebből lesz a verekedés.


A verbális veszekedés pont ugyanez.

2022. nov. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akihez tartozónak érzi magát az ember, azok felé van benne egy védelmező ösztön.

Pl. szidja az anyádat egy idegen, vagy akár a feleséged, akkor úgy érzed, meg kell védened a bántástól anyádat (vagy bármilyen rokonodat).

Hasonló helyzet, ha mondjuk külföldiek elkezdik szidni a magyarokat, akkor adott esetben egy magyart ez zavar, mérges lesz miatta.

Ugyanez, ha férfiak szidják a nőket, és hallja egy nő, valószínűleg mérges lesz miatta.

Emlékszem, a társasházban, ahol régen laktam, egyszer egy idős lakó, mikor velem beszélgetett, elkezdte szidni a fiatalokat. Mikor ott álltam vele szemben én, szintén fiatalként! Akkor is mérges lettem. Nem szóltam vissza, de minden további nélkül otthagytam az ostoba szövegelésével együtt.


Visszatérve a nyitóra, ha a párod szidja a szüleidet, felmenőidet (és itt nem kulturált, tárgyszerű kritikára gondolok, hanem degradáló, lenéző, adott esetben trágár minősítéssel kísért szövegre), akkor ez annak a jele, hogy nem tisztel téged, nem tiszteli az érzéseidet, a szüleid iránti szeretetedet. Lehet, hogy én se szólnék vissza, de adott esetben megszólalna a fejemben a vészcsengő, hogy egy bunkóval vagyok párkapcsolatban, nem kéne-e otthagyni.

2022. nov. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Navajon...?

Miért nem magát az illetőt szidod?

Én minden esetben azt szoktam.

Mert jellemzően aki valaki anyját szidja, az nem számol a legdurvább következményekkel.

Féltem, védem, óvom anyám, nagyon érzékeny vagyok rá, ha valaki szidja, egész életében a bántást kapta mindenkitől.

Bár életben még sosem szidták nekem, valószínű a 196 cm 100 kilóval elrettentő, inkább itt a neten szoktak az arctalan kisköcsögök evvel nyitni, ha valami nem tetszik.

2022. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!