Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem gáz gyerekekről...

Csak szerintem gáz gyerekekről felpakolni képeket Facebookra?

Figyelt kérdés

Kisbabák azok ömlesztve. A múltkor egyik ismerősöm közvetlen felrakott egy szülés utáni képet, kb egy darab húscafat látszott. Sokkal jobban felidegesit viszont amikor túlbuzgó anyukák pakolják fel a 4-8 éves gyerekek képeit. Miért kell?

Feleségemet megkérdezem, szerinte 1-2 kép nem gáz, hát szerintem meg rohadtul az.

Kicsit sem visszatartó erő a drága anyukáknak amikor egy pedofil laptopján találnak 20 ezer gyerekfotót? Mi kell még nekik, de komolyan?

Meg az a gyerek egyrészt nem hiszem, hogy beleegyezett, a tudta nélkül közszemlére teszik másrészt majd ha felnő eldönti, hogy szeretne e képet magáról az internetre. Szegény gyerekek mire odaérnek, hogy saját FB, Instagram addigra már több száz fotó kering róluk a neten.


Túlreagálom?



2022. nov. 5. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10%

#8, hát pont, amit írsz, ez a k*rva sz*r analógia, bocs.

Mindenki szívesen lát magáról jól sikerült képet. Ócska képet meg ne rakjon fel senki.

2022. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl.


Az internet hirtelen robbant be az emberek életébe, nagyon nagy részük sosem tanulta meg tudatosan és biztonságosan használni, legyen szó akár adathalász oldalak kiszűréséről, biztonságis jelszó választásról vagy arról, hogy mit osztanak meg szociális médián.


"Mit tudsz tenni ellene?"

Vannak olyan szervezetek, akik ingyen, gyerek, szülő, nagyszülő szinten oktatják a biztonságos internethasználatot. Ilyen pl. a saferinternet.hu. Lehet terjeszteni, támogatni, előadást szervezni, beállni oktatónak. Szóval vannak lehetőségek.

2022. nov. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom, hogy mindenféle képet felraknak a gyerekről, a like-okon kívül mi értelme van??

Én küldök róla fotót, annak akinek szeretnék, és ennyi, miért kéne kiposztolni a világhálóra? Mondjuk azt sem értem, mikor anyuka a Facebookon felkoszonto az 1-2-3 éves gyermekét

2022. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%
Rohadtul nem érdekel, hogy más mit pakol fel a netre. Ő gyereke, ő élete. Ha unom letiltom, ennyi. Nem tudom ezért miért kell kiakadni.
2022. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem mindegy ki mit csinál? Anyukám mindig azt mondta hogy aki megvan elégedve a saját életével nem fog a máséval foglalkozni, nem tudom elképzelni hogy engem idegesítsen egy olyan dolog ami nem érint
2022. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem - főleg, amikor félmeztelen! a gyerek -, de ezzel nem tehetek semmit.


A szülő dolga - és melleseg a Nirvana borítóján szereplő már felnőtt pontosan ezért perli a szüleit. Teljesen megértem.


Én sem örülnék, hogyha egy világ látná a nemi szervemet, csak mert apuciék idióták voltak és ebből kaszáltak pénzt.

2022. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Szerintem teljesen igazad van, hiába próbáltam elmagyarázni az ismerőseimnek, hogy ez nem oké dolog. Engem márcsak az vigasztal, hogy amikor én voltam gyerek, akkor még nem volt ez. Nagyon rosszul érezném magam, hogy anyám facebookja televan rólam készült képpel. Nem mondom, hogy egyáltalán ne legyen kép az interneten róla pl: egy családifotó, de meztelen ilyen-olyan kép ne legyen már fent. Sajnos eddig senkinek nem sikerült, ezt elmagyarázni. Fix én vagyok a hülye vagy nem tudom. Egyébként főleg anyukáknál látom ezt. Gyerek után sajnos semmi mást nem tud posztolni .
2022. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
14gyes és 15-ös válaszolónak. Az zavar legkevésbé, hogy le kell tiltanom. Csak a gyereket sajnálom, hiába az anyja, meg kellene érteni, hogy ő egy különálló személy. Szerintem senki nem szeretné, hogy róla készült félmeztelen képek legyenek az interneten. Milyen lelkiteher lehet egy tinédzsernek. Netalántán megtalálják a képeket az osztálytársai, milyen ciki már. Az interneten megtalálható lesz 20 év múlva is minden kép.
2022. nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!