Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak sokaknak olyan...

Miért vannak sokaknak olyan téves elképzelései a bántalmazott gyerekekről?

Figyelt kérdés

Általánosságban elterjedt tévhitek például, hogy az ilyen gyerekek gyengék, határozatlanok, kommunkiációs és szocializációs problémáik vannak, nem tudnak párkapcsolatot léteséteni, és még sorolhatnám napestig.

Engem is durván bántalmaztak, de az egyetlen, ami megmaradt, hogy teljesítési kényszerem van, magammal szemben maximalista vagyok. Viszont könnyen barátkozom, nincsenek kommunikációs problémáim, sem önbizalomhiányom, és párkapcsolatom is volt/van. Elköltöztem külföldre, nagyon jó körülmények közt élünk.

És nem nem vagyok határozatlan se, inkább nagyon erős egyéniség.


N


2015. okt. 18. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Mert vannak, akik szeretnek sémákat gyártani, és nem mérik fel, hogy minden ember egy önálló individuum, és egyéni reakciókat produkál az őt ért hatásokra.
2015. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 _Harry Potter_ ***** válasza:

Nézd, nem vagyunk egyformák. Ha valakit trauma ér gyerekkorában, azt nem mindenki tudja feldolgozni. Az, hogy neked sikerült, szerencsés dolog.


De vannak olyanok, akik nem tudják ilyen egyszerűen elfelejteni azt, ami történt velük, és kihatással lesz az egész életükre.

2015. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem bántalmaztak keményen kis koromban, max kaptam egy két pofont, ettől függetlenül vannak ilyen problémáim bőven.
2015. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem senki nem gondolja, hogy a bántalmazott gyerekek mind gyengék meg határozatlanok volnának. Eleve a bántalmazott gyerekek közül egy csomóan erőszakos állatok lesznek, ha felnőnek, és maguk is bántalmazóvá válnak.
2015. okt. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Ertem. Tehat mivel te pont nem olyan vagy, ezert mindenkinek teves elkepzelesei vannak roluk.


Csak tudnam hogy mit tanitanak az iskolaban, ha ilyen egyszeru dolgokat sem ertenek az emberek mint a trendek, valoszinusegek es statisztikak.

2015. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
az engem ért bántalmazásokat évekig tartó pszichológushoz járással tudtam csak feldolgozni, egy időben közel álltam az alkoholizmushoz, és a mai napig nehezen ismerkedek akár baráti, akár párkapcsolati szinten. szerencsés vagy, hogy azt megúsztad, amin én keresztülmentem. nem kellene általánosítani.
2015. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Mert ilyenek. Ha te nem vagy ilyen, akkor nem bántalmaztak durván, csak te akkor úgy képzelted.
2015. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, durván mellette vagy
2015. okt. 18. 23:55
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
A teljesítménykényszer az önbizalomhiány, önmagunk alulértékelésének és a bizonyítási vágynak a jellegzetes tünete. Neked szerencséd volt, ha valóban jól működő párkapcsolatod van (bár ki tudja, mit találnánk, ha jobban megkapargatnánk ezt a dolgot.) Igazán erős egyéniségnek nincs ilyen bizonyítási kényszere, mert tisztában van a saját értékeivel és nincs szüksége a környezete folyamatos pozitív visszajelzéseire, ne áltasd önmagad.
2015. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Hogy mi vagyok? :)
2015. okt. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!