Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek régen kevésbé...

Az emberek régen kevésbé voltak trágárok?

Figyelt kérdés

Igazából ma gyakorlatilag mindenhonnan ömlik ránk a trágárság, az önjelölt celebeken és a tanulatlan néprétegen még nem is annyira csodálkozom, de diplomás, magukat értelmiséginek tartó emberek is így beszélnek. A "b.meg, k.va, g.ci", stb már kötőszavak lettek és most nem leszek álszent, mert velem is előfordul, hogy csúnyán beszélek, ha idegesebb vagyok, de sokan nyugodt pillanatokban is egymás után mondják ezeket. Aztán az interneten, hogy milyen kommenteket írnak sokan, arról inkább ne is beszéljünk.

Nagymamám szerint 50-60 évvel ezelőtt ez nem volt éppen így, akkor is káromkodtak az emberek, de a sajtóban vagy a médiában nem mutattak ilyen közönséges stílust vagyis ciki volt, ha valaki nyilvánosan így beszélt. Aztán még régebb a kocsisokra mondták, hogy csúnyán beszéltek a lovakkal. Nem tudom, biztos régen is használtak trágár kifejezéseket az emberek, de talán egy bizonyos szint felett már kinézték a társaságból, mert a viselkedési normákat be kellett tartani.



2022. nov. 8. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Erről mindig ez jut eszembe:D


[link]


Imádom:D


Nyilván a stílus sokat ávltozott. De ez leginkább a média hibája, hiszen ha megnézed, hgoy milyen nívójú emberek voltak régen képernyőn és mlyenek most...

Szóval szerintem nem arról van szó, hogy többet káromkodnának az emberek, inkább arról, hogy régen Kossuth díjas színészeketnéztél a TV-ben, most meg olyanokat, akik herevasalásról, helikopterezésről meg hasonlókról váltak ismertté. Azaz a mai kor kocsisait.

2022. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt "régen"...?
2022. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

" régen is használtak trágár kifejezéseket az emberek, de talán egy bizonyos szint felett már kinézték a társaságból, mert a viselkedési normákat be kellett tartani."


Ezzel értek egyet. Mamám 88 éves, nagyon szépen tud káromkodni, mikor azt hozza a helyzet :D Pl nézzük a sorozatot és simán mondja, hogy huu az a krva már megint játssza a picsáját - simán rbancozza a szereplőket. Plusz ritkán elkapja a hév, akkor is kiejt csúnya szavakat, de annyira ritkán, hogy meg tudnám számolni a 2 kezemen, hogy 27 évem alatt hányszor hallottam káromkodni. Olyat szerintem soha nem használ, hogy bzdmeg bsszameg és ilyenek, szerintem ez a mai trend. És tuti, hogy közösségben nem káromkodik.

Egyébként elég vallásos, talán ez is benne van a dologban. Régen szinte kötelező volt, hogy vallásos legyél, járj templomba és ezzel járt az, hogy ne káromkodj.

2022. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Régen egyből ütöttek . Több vér volt a bucájukban
2022. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
4. A mijükben?😆
2022. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Minél tôbb ember van a világban annál tôbb a probléma...
2022. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem régen nagyon trágárak voltak. Tipik paraszt kommunikácio meg onnan szarmazik az is hogy a magyarok képesek a legcifrábban leghosszabban káromkodni
2022. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Fa.szt!
2022. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, én is ezt tapasztalom. Az idősebb korosztály kevésbé trágár.
2022. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 manly ***** válasza:
Mai emberek, pláne fiatalok trágárabbak.Romlik a világ, lefelé halad.
2022. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!