Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tett le az idősebb generác...

Mit tett le az idősebb generáció az asztalra?

Figyelt kérdés

Nem bántásból, tényleg érdekelne. Itt ez a poszt, ami alatt rengeteg idős leírta, hogy a fiatalok mennyire nem tudják, hogy anno hogyan éltek, nekik mennyire nehéz volt. Ez oké. De vannak, akik azt írták, hogy ők építették a mostani világot, és ők már tettek az asztalra. Lol. Tehát a facen kommentelő Erzsike néni találta fel a mosógépet?


Félreértés ne essék, tisztelem az időseket, csak ezt a "letettem az asztalra vmit, hogy nektek jó legyen" dolgot nem értem. Max a gyerekeinek tett jót, de a világnak nem.


2022. nov. 9. 10:59
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2022. nov. 9. 11:00
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Legtobbjuk semmit, ez csak a sok extrem konzervativ venember es asszony eszkoze arra az esetre, ha esz ervekkel nem tud vitazni.

En is tisztelem az idoseket, amelyikuk tiszteletre melto.

2022. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Van benne igazság. Ezt utoljára talán az a generáció mondhatta el joggal, akik 1945 után újjáépítették az országot.
2022. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
" Max a gyerekeinek tett jót," Ez pont elég is. Nem válthatja meg mindenki a világot.
2022. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De akkor miért úgy tesz, mintha mindenkinek jót tett volna eleve azzal, hogy létezik? Eleve ezt a mondást nem értem, hogy "letettem valamit az asztalra" oke de mit?
2022. nov. 9. 11:21
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha az adott generáció nem dolgozott volna, nem lett volna gyerekük, akkor ma az országban nem lenne semmi, még munkaerö sem, nem lennének házak, lakótelepek, üzemek, nem lenne senkinek semmiféle öröksége, ugyanis ezek az ö munkájuk során keletkeztek.

Ha ezek nem lennének, akkor a következö nemzedéknek nulláról kellene indulnia, illetve akik még nem hoztak létre semmit, azoknak nem sok alapjuk van kritizálni azokat, akik igen!

2022. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Tönkretettük a Földet, hogy a mostani fiatalok tudjanak motorozni a sivatagban.
2022. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%
A sörösüveget.
2022. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet ilyen kérdést feltenni általánosságban, illetve persze fel lehet, mert mindent szabad, ami nem tilos (jelen esetre vetítve, nem ütközik a GyakoriKérdések.hu szabályzatába), csak épp semmi értelme.


Van sok idős, aki végiggürizte az életét (régen messze-messze, távolról sem volt szükség kis hazánkban ennyi diplomásra, a legtöbb ember szegény volt, mint a templom egere, falun sokan jó, ha érettségire vitték.), és az első törvény által lehetővé tett időpontban kiléptek az iskolapadból és elszegődtek dolgozni.

Régen a munkahelyi követelmények sem voltak ilyen bődületesen ultramagasak, mint manapság. Konkrét példa a mamám példája, aki Szombathelyen az - akkor még így hívták - Romkert presszóban (évtizedekkel később ebből lett Old's Rom, vagy talán Olds' Rom szórakozóhely) dolgozott 8 elemivel (általános iskola) felszolgálóként.

Ma ehhez is már legalább szakközép kell.

2022. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Nem csak a felfedezők, feltalálók, tudósok és orvosok valakik. Mindenki a saját kis életében tegyen minden tőle telhetőt (ha akar)... és ha valaki ezt kimaxolja, akkor az illetőről elmondható, hogy letett valamit az asztalra.


Én pl. nem mondhatom el. Mi a párommal (tudatosan)lehető legkényelmesebb életet éljük. Nem vállalunk gyereket és a lakhatásra is minimális összeget költünk, mert nekünk az a prioritás, hogy a kötelező kiadásokat minimálisra csökkentsük és saját kényelmünkre, szórakozásunkra költsük a legtöbbet. Szórakozás alatt a hobbikat értem (utazás, számítógépes játékok, könyvek, stb.)

Én nem tettem le semmit az asztalra, és nem is tervezek letenni semmit. De a szüleink (én és párom szülei is) bőven tettek le. (Az én felfogásom szerint)

2022. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!