Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az Y generáción fog múlni a...

Az Y generáción fog múlni a Föld sorsa?

Figyelt kérdés

A National Geographic már korábban bejelentette, hogy ha 2070-ig nem oldjuk meg a globális problémákat, nagy gondok lehetnek.


Ki fogja megmenteni a Földet?


Minden generációban vannak értékes emberek, de általánosságban nézve az Y generáció (30 körüli korosztály) tűnik a legígéretesebbnek.


Miért?


Az X generáció már idős, egy egészen másik világban nőttek fel. A Z generáció (tinik) komolytalan, felesleges őket elemezni.


Ellenben az Y generációs jóval ígéretesebb. Ő volt az első internetes generáció, akit nem rontott meg a net, hanem normális felnőtté tudtak válni.


Mindent összevetve, a mai 28-35 éves fiatalemberek kezében van a jövő.


Ti mit gondoltok?


2022. okt. 4. 00:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Még valami:a Z generáció komolyantalanságàt úgy értem, hogy ez a generáció az is marad.

Egy 27 éves (Y generáció) pasi előtt ma nagyobb jövő áll, mint egy 17 éves (Z generáció) srác előtt.


Ugyanez áll az X generációra is. Egy mai 50 éves már köthető, nem sok várható tőle.

2022. okt. 4. 00:23
 2/14 A kérdező kommentje:
*Egy mai 50 éves már kiégett...
2022. okt. 4. 00:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A NG nagyon optimista.

A Földnek már annyi!

Ha ebben a pillanatban minden megállna és eltűnne az ember a Föld színéről sem menthető a Föld.

Nem fognak visszafagyni a megolvadó Sarkok, nem lesz normális időjárás, … és mi lesz az atommal, vízen, földön, levegőben? Millió visszafordíthatatlan dolgot lehetne sorolni, de már késő van (minden szempontból) és fáradt vagyok.

A visszaszámlálás már megkezdődött, ne áltasd magad “ megmentőkkel” és egyéb dajkamesékkel!

Bolygók születnek és meghalnak.

2022. okt. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2


A 20. század elején is egy generáció volt az, aki nagy tetteket vitt végbe: az akkori nagy fizikusok 1-2-őt leszámítva mind egy generációba tartoztak.


Miért ne lehetne akkor ma is egy generáció, aki nagy tetteket visz végbe, és megállítja pl. a globális felmelegedést?


[Ismétlem: mind generációban vannak értékes emberek. De az Y generációban vannak ma a megtehettségesebbek]

2022. okt. 4. 01:14
 5/14 A kérdező kommentje:
Vagyis #3
2022. okt. 4. 01:14
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Sem a Földet, sem az állatokat, sem egymást, sem magukat nem tisztelik.
2022. okt. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos #3nak igaza van. Egyszerűen a mai népességgel számolva, és azzal, mely részük foglalkozik ezzel a kérdéssel, abból kivonva azt aki valóban tesz is ellene, sajnos túl kevés, túl későn . Illetve ha most mind eltűnnénk, akkor is csekély esélye van a földnek. Illetve több ezer év rekreáció lenne szükséges.


Egyszerűen szánalmas a mostani mozgalom, ezeknek az iranyoknak régen alkotmány szinten kellene működnie. Bár z generáció vagyok, az elejéről, de kiskorom óta zavar ez. Sajnos itt már kevés az y generáció, itt a meglévő összes generáció összefogása segítene, de az sem elég, valószínű, tekintve a tenyeket. Itt mindenki összefogására lenne szükség, de amíg a pénz és hatalom az irányító eszköz, és hagyjuk ezt, addig nem fog menni . Hiába ( bár partolom ) gyűjtod szelektíven a szemetet, használsz újra dolgokat, veszel műanyag mentes dolgokat, amíg a valódi, igazán nagy mértékű szennyezők ( iparágak , nagyvállalatok ) nem tesznek semmit . Bár sok kicsi sokra megy, és remelem mi is érünk valamit, nem csak nekünk kellene ezzel foglalkozni, generáció ide vagy oda…

2022. okt. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Nem baj, legalább télen is jó lesz a nyári gumi.
2022. okt. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
hát, a globalwarming befolyásolására esély nincs, szerintem amit fogunk tudni tenni az az, hogy hogyan alkalmazkodunk hozzá. 2070re a tudomány,mernökòk,mesterseges intelligencia biztos szül valami választ, de max csak arra a kerdesre h hogyan eljunk túl az új körülmények között. Valszeg 8 milliardos emberiseg szam leugrik párat közben
2022. okt. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom hogy én tudom rosszul vagy te vagy kicsit lemaradva.De a szakértők egyértelműen azt mondják már hogy a globális felmelegedés folyamata már átlépte azt a határt, amikor is még visszafordítható.Most már nem tud az ember ellene tenni.Max. lassítani tudná...ami szintén egy fontos szempont, mert nem mindegy hogyan és mikor következnek be a hatásai.De nagyon nem olyan irányban tart a világ, hogy arra törekedne az ember hogy jobb legyen a jövője.Pláne most mindenki a jelenben él,és a jelent szeretné túlélni és nem gondol bele abba hogy a felelőtlen életvitelnek meglesz az eredménye.

A Z generáció után már csak a Zs van...talán nem véletlen!

2022. okt. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!