Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az intelligencia tényleg...

Az intelligencia tényleg összefüggésben van a depresszióval és a nihilizmussal?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam sötétnek, de okosnak sem, valahol középszinten állhatok. Viszont nálam konstans egzisztenciális nihilizmus áll fent (nem kérek keresztény hittérítő üzeneteket privátban meg sehol), letargia, apátia. Nem hiszek semmilyen emberen túlmutató erőben, sem spirituális dolgokban. Úgy látom az életet hogy bármit teszünk, bármi történik velünk abszolút nincs jelentősége mert a semmibe tartunk, a teljes megsemmisülés a halál. Hiába adtál valami jelentősét a világnak, hiába marad fent az emléked, úgy is megsemmisülsz, nincs "küldetésed" a földön. Mindannyian nélkülözhetőek vagyunk, az is nélkülözhető akivel több a világ. Senki sem értékes, az élet sem értékes, ösztönös fajfenttartás és biolgóiai szükségletek sorozata az egész. Gyerekkorom óta így gondolkodom kb. 22/f
2022. nov. 9. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Az "Érték" "értékesség" is csak szubjektív belemagyarázás a dolgokba, mint a "Normális". Ezek is csak fogalmak amiket az emberek kitaláltak maguknak hogy eltudják magukat helyezni valahová a társadalomban.
2022. nov. 9. 21:24
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésnek nem sok köze van a kifejtéshez.

Szerintem van összefüggés, olyan tekintetben, hogy a tök állati szinten élő emberek inkább hedonisták és nem nihilisták, nem jut el odáig az intelligenciájuk hogy egyáltalán nihilisták legyenek, mert nem érik föl ésszel az egészet.

De e fölött a nagyon primitív szint fölött nincs összefüggés. Vagyis attól hogy nihilista/depressziós vagy, még nem sorolhatod be magad a szuperintelligens emberek közé.

2022. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oda van írva hogy középszintre sorolom magam jóember!
2022. nov. 9. 21:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Valahol én is hedonista vagyok, de nem az a jófajta hanem az önpusztító. Persze a nihilizmus többől is áll mint hogy semminek nincs értelme. Inkább azt mondom hogy számomra minden szubjektív és nincs valódi értelme.
2022. nov. 9. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Kitöltötted már a fenti tesztet? Nekem nagyon sokat segített. Mindenki máshogy látja a világot, mindenkinek más értékes, ha valakinek a társadalmi értékek nem jelentenek semmit, akkor találjon ki magának fontos értékeket.

2022. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tölötttem, intp-be sorolt be.
2022. nov. 9. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!