Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire szoros...

Szerintetek mennyire szoros az összefüggés?

Figyelt kérdés

Az összefüggés az önbizalom hiány (testiség miatt), és az emberi gyávaság (őszinte megnyilvánulás, kommunikáció bizalmi körön kívüli emberrel) között?


Egyikből fakad a másik,vagy ez a két defekt egymástól függetlenül van jelen/alakul ki.


Most itt nem az elhízott vagy eltorzult (baleset,betegség stb) emberekre gondolok.



2019. márc. 26. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kettő kéz a kézben jár sajnos. Én még nem találkoztam olyan emberrel, ahol ez a kettő egymástól függetlenül jelen lett volna. Ahol önbizalomhiány van, gyávaság is van. Ahol viszont gyávaság van, ott ugyan miért lenne önbizalom?
2019. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Köszönöm a hozzászólásodat. Szerinted ez a két dolog egymásból következik, vagy egy közös alapjuk van (vagy egyik sem)?


Korodat, nemedet elárulod még nekem?

2019. márc. 26. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szemszögből nézzük. Valamennyire összefügghet a kettő, de egymástól független is lehet.

Ugye, ha az embernek nincs önbizalma és nem hisz magában, akkor sok mindent nem mer megtenni. Ezt én feltétlen nem mondanám gyávaságnak, mert nem fél, hanem teljesen meg van győződve arról, hogy nem képes rá és ha megpróbálja, akkor kudarc lesz a vége.

Ha valaki a külsejével nincs megelégedve és emiatt nincs önbizalma, attól még nem lesz gyáva. Csak azt érzi, hogy neki nincs esélye, ezért bele se vág dolgokba.

Az, hogy ha valakinek nincsenek őszinte megnyilvánulásai: az gyávaság. A hazug ember gyáva.

Ha valaki nem mer felszólalni valakivel szemben az gyávaság és önbizalomhiány is egyben.

Lehet valaki csak gyáva, lehet valaki csak önbizalomhiányos és lehet valaki mindkettő egyszerre.

Lehet csak gyáva egy katona, aki eldobja a fegyverét a csatamezőn és elmenekül, hogy az életét mentse.

Lehet csak önbizalomhiányos egy lány, akit sokan csúfoltak az orra miatt és ennek következtében úgy érzi nem fog találni magának párt, ezért meg sem próbálja a pasizást, a fiúkhoz való közeledést.

Lehet mindkettő például egy olyan személy, aki azt érzi, ha mond vagy tesz valamit, akkor mások ki fogják nevetni. Vagy olyan, aki azon aggódik mindig, hogy mások mit gondolnak róla.

2019. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szerinted ez a két dolog egymásból következik, vagy egy közös alapjuk van (vagy egyik sem)?"

Első vagyok :) Szerintem közös alapjuk van és ez röviden a kisebbrendűségi érzés. A témában rengeteg magyarul is megjelent tanulmány, cikk van a neten.

36/F

2019. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!