Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem vagy ügyintézőnek van...

Nekem vagy ügyintézőnek van igaza?

Figyelt kérdés
Az Utónevem változtattam meg. És ügyintéző aztmondta a születési nevemhez oda kell írni a régi utónevem. Erről vitáztam vele mert a névváltoztatási határozatban azvan pl hogy Minta Károly születési utónevét "Kálmán Tamás" utónevekre változtatom. dr. Sára Botond föispán.!. Meg a születési anyakönyvi kivonatomban anyakönyvi kivonatomban is az új utónevem van a régi nincs ott. Szerintem a hölgy keverte a dolgot mert pl ha valaki házasságkor felveszi a férje nevét, pl Varga Zoltánné, de ugye születési nevéhez oda kell írni hogy Szakács Katalin mert benne van anyakömyvi kivonatában. Na de nekem a születési utónevem lett megváltoztatva akkor minek írjam oda a születési régi nevem a születési névhez? Hiszen olyan mintha ezen a néven szulettem.volna.
2022. nov. 11. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Mert azon a néven születtél igazából hiába változtattad meg de ez csak formalitás nem kell ezzel foglalkozni.Oda írod azt kész.
2022. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A névváltoztatás azért változtatás, mert megváltoztattad. A születési nevedet változtattad meg. Mindegy miért. A születési neved, az, amivel születtél. Józan paraszti ész kell hozzá, nem pedig gyakoris döntőbíróság.
2022. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát pl az összes iskolai végzettséged a születési neveden van, így ha megváltoztatod a nevedet és sehol nincs feltüntetve a születési neved, akkor ki mondja meg, hogy az a te végzettséged?

Házasság után a nőknek is ugynaúgy fel van tüntetve a születési nevük (leánykori név) ugyanezen okból.

2022. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Arnold, megint itt vagy?
2022. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
A születési neved nem változik csak a jelenlegi neved.
2022. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5# de a születési anyakönyvi kivonatban már sehol sincs régi nevem. Olyan mintha uj nevemmel szulettem volna. Születési Utóneve:(uj nevem van ott anykonyvi kivonatba) regi mar nincs ott
2022. nov. 11. 16:25
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
A születési neved változtattad meg. A születési nevedhez azt a nevet kell írni, ami a (jelenlegi) születési neved.
2022. nov. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Neked van igazad, ne hallgass azokra, akik nem változtattak nevet, csak gondolnak valamit a dologról.

A határozatban azért nem egyszerűen névváltoztatás, hanem a születési név megváltoztatása szerepel, mert innentől olyan, mintha az új neveddel születtél volna. Család- és utónevemet is megváltoztattam, tudom, mit beszélek, de ha egész biztos akarsz lenni benne, a jogi kategóriába írd ki a kérdést, ott jogász is olvassa.

2022. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

HA születési nevet változtattál, soha az életben nem írhatod sehova a régit. Anyakönyvvezető vagyok, ez a törvény, a helytelen válaszokkal ne törődj.


pl


Ha Gipsz Jolán volt a születési neved és Gipsz Erika lett, akkor a továbbiakban mindig mindenhol Gipsz Erikaként szerepel a születési neved.


Akkor is ha Kovács Béláné vagy és az adataidat kell leírnod, akkor Kovács Béláné, született Gipsz Erika - így lesz helyes és csak így.


Amúgy milyen ügyintéző kérte, hogy így írd, rosszul? Biztosítási, vagy banki?

2023. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!