Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lakótársam tisztaságmániás....

A lakótársam tisztaságmániás. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Láthatóan túlzásba viszi. Pár példával szeretném elmagyarázni és ezután tanácsot kérni tőletek:


Van egy közös konyhánk és egy apró fürdőszobánk. Az egyetlen, ami koszos szokott lenni az a padló, amit heti egyszer, max kéthetente egyszer kellene feltörölni. Amikor főzök, mindig rendbe rakok mindent magam után.

3 nappal ezelőtt feltöröltem az egész konyhát, de tegnap ő megint felmosta... konkrétan egy hajszál nem volt a földön és elkezdett panaszkodni, hogy nincs ideje semmire, mert folyton takarítania kell. Néha úgy érzem, hogy direkt akar feszültséget generálni köztünk.

Ezután megmostam a wc-t, hogy ne legyen ebből is probléma, viszont szintén utánam mosta másnap... Volt, amikor éjfélkor állt neki “kijavítani” azt, amit már aznap takarítottam.


A másik lakótársam ritkán van itthon, de egyszer sem veszekedtünk ilyesmiken. Szóljak neki erről szerintetek?:( Már ez kellemetlen. Nem akarok a lakásban is stresszelni az emberek miatt.

20/L



2022. nov. 13. 15:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna ha valaki sokat takarít, ha engem nem vegzál hanem csendben teszi.
2022. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
14%

Amugy nem ertem ez miert problemad kerdezo....jobb lenne ha szanaszet hagyná a hajszalait, a mosatlant, sz*r csikos lenne a budi ???? Hangosan nyögne miközben dug valakivel ? Csomo ideog zuhanyozna napomta többször.

?

N

2022. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"ha engem nem vegzál"

De sajnos vegzál: hiszen ő mártír. Egész nap azon dolgozik, hogy tisztaság legyen, de lám: nem becsüli meg senki, hiszen most is itt van egy hajszál.

2022. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13# 👍
2022. nov. 13. 21:12
 15/15 anonim ***** válasza:
79%
Hagy takaritson ha ettől jól érzi magát. Legfeljebb akkor szoljál neki, ha ezzel feleslegesen zavarja a te életed.
2022. nov. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!