Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemistaként lenézed...

Egyetemistaként lenézed felsőoktatásból kimaradó embereket?

Figyelt kérdés

2022. nov. 22. 22:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik diplomámat csinálom, de nem nézek le senkit azért, mert nem járt egyetemre.
2022. nov. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

4 -es.

Nálunk a cégnél az osztályunkon dolgozik egy közel 60-as férfi.

Egyedül neki nincs diplomája közülünk.

Olyan elképesztő tudással és intelligenciával rendelkezik, hogy csak ámulunk! Nincs nyelvvizsgája - nyelvpótlékot sem kap - aztán jobban beszél németül és angolul mint bármelyikünk, ő szokott lenni a tolmács.

Sokszor ég a képünk a diplomával a zsebünkben.

Nem keres rosszabbul mint mi, de ez csak a főnöknek köszönhető, mert hivatalosan más kategória. (és ez marhaság, mert nem a használható tudást díjazza)

2022. nov. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
28%

Nem, ellenben ódzkodom attól, hogy közeli kapcsolatot építsek ki velük. Eleget hallgattam a tűzoltó és a pincér exem, valamint a műkörmös "barátnőm" mellett, hogy mekkora egy fasz vagyok, amiért lassan 10 éve tanulok az egyetemen, mert pénzt azzal is tudnék keresni, ha elmennék burkolónak. És minek csinálom ezt, miért nem érek rá, minek szarakodom ezzel, miért jó ez nekem, stb.


Na, hát köszönöm szépen, én ebből nem kérek. Abból sem kérek, hogy valaki közönnyel reagáljon a tudományra. Abból sem kérek, hogy valaki vergődjön, mert nekem x-el több papírom van. Láttam már eleget azokból az emberekből, akik azért nem mentek egyetemre, mert nem volt meg hozzá a szorgalmuk vagy a képességeik. Sajnos a szakmunkások többsége csak jobb híján lesz az, nem azért, mert az az álma. Az ilyen emberekben mindig marad egyfajta tüske, ami azon csattan, aki elérte azt, amit egyébként ők is szívesen csináltak volna, csak történt, ami történt.


Én nem akarom hallgatni a közelemben nihilista pénzlelkű emberek érvelését arról, hogy mennyire nem éri meg tanulni és mennyire fölösleges hülyeség, amit csinálok. Fáradt vagyok már ehhez és elegem van az ilyen emberekből. A jelenlegi baráti körömben szinte mindenkinek több diplomája van, teljesen máshogy állnak a dolgaimhoz, át tudják érezni a vágyaimat, dilemmáimat, azt, amiért én személy szerint felkelek nap mint nap. 3 diplomám van, dolgozom, mellette kutatok, nekem ez az életem és ezt eddig csak a szintén diplomás barátaim fogták fel. És baromi rossz érzés, mikor földbe vagy döngölve, mert mások nem értenek sem téged, sem azt, amit mondasz.

2022. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
96%
Én nem látom, hogy az egyetemen olyan nagyon más berek járnának, az egyetemisták fele nem is azért járt oda, mert érdekelte a továbbtanulás, csak nyomta a szülő vagy meg akarta hosszabítani a diákéveket.
2022. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlságosan izgat, hogy más mit csinál az életével. El kell fogadni hogy nem lesz mindenki einstein és nem mindenkinek van meg a lehetősége vagy a tudása ahhoz hogy egyetemre menjen.

Ugyan úgy tisztelem azt ha egy takarító jó a munkájában vagy egy eladó segít egy vásárlásnál.


Egyedül azokat nem tisztelem akik vagy nem hajlandóak dolgozni, vagy pedig állandóan nyavajognak ahelyett hogy tennének a sikerükért.

2022. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
44%

"Sajnos a szakmunkások többsége csak jobb híján lesz az, nem azért, mert az az álma"


Nem hiszem el, hogy ennyi embernek álma a közgáz meg a jog.

2022. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem bánod,hogy szakmunkásként beleszólok...Úgy vettem észre,általában azok nézik le,akik maguk sem boldogulnak a diplomájukkal.Közeli,diplomás rokonom nagyképűsködött,próbált megalázni mások előtt,hogy milyen buta vagyok,közben ő is diplomát nem igénylő munkát végez.Megkérdeztem,ha olyan nagyra van magával,akkor miért nem abban a munkakörben dolgozik,azt mondta azért,mert nem ért hozzá😃
2022. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

#16

Egy szó: presztízs

2022. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
60%

#17

Ha normálisan tudnál írni, még egyet is értenék veled. Ehelyett pont azt demonstrálod, amivel sok értelmiségi (nem, nem diplomás, de köztük több van) nem tud azonosulni.

2022. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
95%
Egyetemista vagyok. Mert ez szükséges ahhoz, hogy az álommunkámat végezzem. Nem minden munka ilyen. Tisztelem azt, aki tudja mit szeretne az élettől, akkor is, ha ahhoz nem kell egyetem. Inkább azokat az egyetemistákat nézem le (bár a lenézés kifejezés túlzás, inkább csak nem tudom megérteni), akik úgy járnak oda, hogy nem is érdekli őket egyáltalán. Persze az egyetem jó buli, de azért nem csak erről szól.
2022. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!