Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőbb éves egyetemistáknak...

Felsőbb éves egyetemistáknak már szeptembertől jár a tanulmányi ösztöndíj? +1 kérdés: tapasztalataitok szerint tényleg magasabb összeg jár az őszi szemeszterben?

Figyelt kérdés
Másodéves leszek, valószínűleg jogosult is leszek tanulmányi ösztöndíjra, már csak az lenne a kérdésem, hogy mikortól szoktak utalni, mennyi az elbírálási idő. (Csak egy átlagos, nem túl gazdag hallgató, aki szeretne előre tervezni :D)

2022. aug. 13. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jár és azért több, mert az újdonsült elsőéveseknek még ugye nincs mire adni, így ami rájuk jutna, az a felsőbbévesek közt eloszlik. Hogy pontosan mikor utalják, azt nem tudom sajnos.
2022. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy minden egyetemen így van-e, de az ELTE-n pl. októbertől utalnak. Abban a hónapban egyből kétszer (ugye a szeptemberi miatt), utána pedig rendesen havonta. Tavasszal ugyanez a helyzet, márciusban utalnak először.

A legutóbbi két félévben nekem magasabb volt az összeg ősszel, ugyanolyan átlagnál. Simán lehet, hogy ez azért van, amit az első is ír, de őszintén szólva én nem szoktam figyelni, akkora eltérések nincsenek.

2022. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
PPKE : nekünk is októbertől utalják
2022. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem "jár", csak amennyit az előző féléves tanulmányi eredményed alapján kiérdemelsz, nem bírálnak el semmit.
2022. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
BME szintén októberben utal először, egyben a szeptemberivel. Nem vettem észre különbséget az ősz és a tavasz között, inkább az előző félévek nehézsége számított. Volt, hogy fél jeggyel rosszabb átlagra is magasabb ösztöndíjat kaptam, mert mindenki ennyivel rosszabbul teljesített.
2022. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!