Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadod el, dolgozod...

Hogyan fogadod el, dolgozod fel a veszteségeid, kudarcaid, csalódásaid a lehető legkevesebb önsajnálat nélkül?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy egy nagyobb trauma után mennyire és hogyan próbálsz tudatosan a megoldásra, felépülésre összpontosítani a múlton való kesergés, mások hibáztatása helyett? Milyen személyes feltételei vannak egy új élet megkezdésének? Elég mélyen voltam és mostanában kezdtem érdemben változtatni magamon. Érdekelne, hogy mások hogyan küzdenek meg hasonló kihívásokkal.

2022. nov. 27. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem vagy Chad az önmagában egy kudarc, ráadásul nem tudsz rajta érdemben dolgozni, változtatni. Megpecsételi a sorsod.
2022. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van egy életelvem: "Ma nekem, holnap neked", így szerintem mindenkinek kijut az életből minden.
2022. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne lehetne sajnálni magunkat? Az bűn vagy mi?
2022. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok a jelenre és jövőre koncentrálni, a múltamból meg arra, amiért hálás lehetek. Sok jó dolog történt velem az évek során, annak ellenére, hogy pl a szerelmi életem az eddig teljes kudarc volt. De még így is kaptam valamit minden személytől, ami miatt nem törölném ki őket a múltamból és örülök, hogy ismertem őket, még ha nem is lett belőle semmi.

Lehetne búsulni emiatt, de nem sűrűn szoktam.

2022. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, mert nincsenek.


Nem azért, mert ne történnének velem dolgok, amiket előzőleg reméltem, hogy máshogy alakul, de nem érem már meg őket veszteségként, kudarcként.

2022. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
*3-as! Nem bűn az önsajnálat. Természetes emberi reakció. Ugyanakkor hosszabb távon kontraproduktív.
2022. nov. 27. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Képtelen vagyok rá.
2022. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyenkor először is el kell kicsit vonulnom, hogy magamban letisztázzam a dolgot. Ez helyenként ugyan önsajnálatba csaphat át, mégis sokáig nem maradok benne. Próbálom levezetni magamban, hogy mi/mik miatt jutottam oda és agyalok rajta egy sort, szükség esetén felkeresek egy olyan, hozzám közelálló személyt, akinek fontos a véleménye.

Utána levonom a következtetéseket és próbálok belőlük a lehető leghamarabb tanulni. Leírni könnyebb azért😅

2022. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!