Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért a férfi...

Magyarországon miért a férfi kell köszönjön előbb a nőnek?

Figyelt kérdés
Nem úgy kellene hogy a fiatalabb az idősebbnek nemtől függetlenül?

2022. nov. 30. 15:36
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
99%
Hogy érted hogy "magyarországon"? A legtöbb nyugati kultúrában így illik.
2022. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
98%

Szituációtól függ, Kérdező:


"Ki köszön előre kinek?


A fiatalabb az idősebbnek, a férfi a nőnek, a beosztott a főnöknek. Egyetlenegy esetben köszön a nő előre: akkor ha belép valahova, vagy eltávozik valahonnan, tekintet nélkül arra, hogy kik tartózkodnak a helyiségben. Ha elhaladunk egy ismerős előtt, aki áll, szintén mi köszönünk előre, feltéve hogy az illető egyenrangú velünk vagy magasabbrangú nálunk. Ha egyenrangúval találkozunk nyugodtan köszönjünk előre. Előre köszön a férfi, ha férfiismerőse a feleségével vagy más nővel van együtt. Ilyenkor a nőnek csak abban az esetben kell viszonoznia a köszönést, ha ismerős a férfi vagy egyértelmű, hogy a köszönés neki is szólt. Ha valaki tévedésből üdvözöl bennünket, próbáljuk leplezni a meglepettségünket és kedvesen köszönjünk vissza. Ha nem ismerjük azt, aki az ismerősünknek köszön, nem kell hangosan visszaköszönni neki, elég ha felé biccentünk."

2022. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Jó gyorsan leírtad ezt az egészet két perc alatt, de választ még nem kaptam a kérdésemre.
2022. nov. 30. 15:43
 4/42 anonim ***** válasza:
87%
Igen a férfinek kellene előre köszönni a nőnek mivel megtiszteli ezzel dehát a parasztoknál ez nem módi:) Én életemben egyszer köszöntem előre a férfinek aki arra se méltatott hogy bú vagy bá(én vagyok a nő értelemszerűen mielőtt még belémkötne valaki).Azóta nem köszönök és ennyi.Néz mint a fax és kész mert én nem köszönök míg ő nem képes ilyen alapvető illemi dologra.
2022. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
98%

#3

Az a válasz, hogy európában évszázadok óta illik a hölgyekkel előzékenyen, udvariasan bánni. Előre köszönni, előreengedni az ajtónál, stb.

2022. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
42%
Helyzetfüggő is, ma vidáman ráköszöntem a csomagosra, és az eladó bácsira is, jólesett nekik, nem fogom ilyen misszpcsa pózba vágni magam, hogy köszönjenek ők mert úgy illik.
2022. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
98%
Ez egyszerűen csak egy illemszabály, nincs rá más magyarázat. És ahogy az 1-es írta, nem csak Magyarországon van így.
2022. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
97%
6-os de gondolom visszaköszöntek,nem?Na látod:) Ez nem miss pitsa mód csak mikor nem köszön vissza egy bunkó akkor nehogymár a másik hajoljon meg neki.Érted a különbséget?Alapjáraton meg igen is a férfi tisztelje meg a nőt ezzel.Nem egy nagy dolog szerintem csak már nem divat az udvariasság és az illem.
2022. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Ha a férfi a teremtés koronája akkor nem fordítva kellene legyen? A felnőtt se köszön előbb a gyereknek, hanem fordítva. Az előreengedés az oké.
2022. nov. 30. 15:50
 10/42 anonim ***** válasza:
74%

Persze, egyetértek, nem a 4-es válaszoló sztorija miatt mondtam, hanem mert mellettünk állt nagysasszony és ők viszont kivártak :D meg sem mukkantak amíg nem nyalogatták őket körbe.

6os voltam

2022. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!