Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért a férfi...

Magyarországon miért a férfi kell köszönjön előbb a nőnek?

Figyelt kérdés
Nem úgy kellene hogy a fiatalabb az idősebbnek nemtől függetlenül?

2022. nov. 30. 15:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
97%

#19

"Amíg a férfiak végzik a nehéz, egészségteken, és életveszélyes fizikai munkákat"

A nők pedig többségben vannak az olyan alulfizetett, alulbecsült munkákban mint pl. pedagógus, ápoló, szociális munkás, eladó, stb.


"Buszon az idős embereknek, és a terhes nőknek illik átadni a helyet. Ha egy nő egyik kategóriába se tartozik akkor már miért kellene átadni neki könyörgöm??"

Sehol nem írtam, hogy kellene. Azt írtam, hogy nem teszik. Nekem ezzel különösebb bajom nincs, de ettől még így van. Régen jellemző volt hogy átadták az ülőhelyet a hölgyeknek. Nekem amúgy személyszerint megéri az ácsorgást hogy cserébe meg tanulhatok, szavazhatok stb, amit régen viszont nem lehetett nőként. 🤷‍♀️

2022. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
94%
Ja, #15-ös voltam. (#21)
2022. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
96%
#19 itt nem arról van szó amkior egy férfi nehezebb munkát végez. Hanem arról amikor ugyanabban a pozícióban kap kevesebbet egy nő és igen van ilyen, max te férfi vagy és nem tapasztalod. Ugyanannyi megbecsülést? Ja persze, ezt férfiként te nyilván meg tudod ítélni.
2022. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
97%
Ha ennyire zavar, akkor ne köszönj, ne add át a helyed stb. Legalább egyből látszani fog a személyiséged.. Több hasonló kérdés is volt már itt, gondolom tőled, javaslom, hogy menj olyan helyekre ahol főleg férfiak vannak, pl. olyan meló, hobbi stb.
2022. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
#24 Kb mindenkinek én köszönök először, nemtől függetlenül. Azt pedig ne várja el tőlem senki hogy átadjam egy nőnek a helyem csak azért mert nuni van a lábai között. Ezt meghagyom a papucsoknak.
2022. nov. 30. 18:52
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

13: "Pont ez az hogy régen volt. Manapság nem így van, szóval mi férfiak mit kapunk cserébe?"


Ugyanúgy járnak a nők munkába, otthon háztartást vezetik, gyereket nevelnek, főznek, mosnak rád a xaros gatyádat, elédbe teszik a kész kaját és miközben azt gondolod hogy a napi munkát elvégezted, letehénkedsz a tévé elé egy üveg sörrel és tojsz mindenre, addig a nő tovább folytatja a rabszolga munkát és éjfélkor már hullik szét a nő, akkor még orálisan elégitsen is ki, mert akkor jön a félrelépésdi. :P

Másnap újra kezdődik minden elölről.

Túl kényesek és kényelmesek vagytok, férfiak!

2022. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
#26 Te melyik szitkomban élsz? A férfiak is ugyanúgy elvégzik a háztartást és foglalkoznak a gyerekekkkel. A szexet pedig a nők kívánják jobban nagyon sokszor. Ha egy férfi nem jó az ágyban akkor válás van, és 80%-ban a nők válnak ami bizonyított. Az pedig hogy ki alkoholista nem attól függ hogy férfi vagy nő az illető.
2022. nov. 30. 19:40
 28/42 anonim ***** válasza:
86%
“ nuni van a lábai között” hány éves vagy 12?
2022. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, és te meg hol élsz? Ismét kérdezem, hol látod te, hogy bárki tartaná ma ezt a köszöngetős illemszabályt?


Én nőként soha nem néztem, hogy férfi/nő, idősebb/fiatalab, akivel találkozom éppen, ha megláttam az illetőt, akkor köszöntem. És viszont, az én köszönésemet sem szokták megvárni sem idősebbek, se senki. És nem is láttam még soha sehol, hogy bárki némán állna, míg a másik nem köszön.

2022. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem hogy miért jár tisztelet a nőknek csak azért mert nuni van a lábuk között. Emiatt miért felsőbbrendő egy nő. A gyerek köszön a felnőttnek, az alkalmazott a főnöknek. Ezek szerint a férfi szerintetek alsóbbrendő mert nincs melle, nunija, és nem tud szülni.
2022. dec. 2. 15:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!