Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Nyugati országok szemében...

A Nyugati országok szemében valóban lusták/munkakerülők a magyarok?

Figyelt kérdés

Mondjuk van benne egy kis igazság, mikor munkáról van szó, a magyarok többsége elkezdenek hisztizni ahogy észrevettem az évek alatt.


Pl. A németeknék egyáltalán nincs ilyen hozzáállásuk a munkásoknak ha munkáról van szó.


2022. dec. 2. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Nyugati szemmel a magyarok nem különbek a balkániaknál. Sajnos. Engem csak azért kezeltek másképp, mert német származású vagyok, német névvel, külsővel, nyelvtudással, mentalitással. De az átlag magyarok tényleg buták és egyszerűek.
2022. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Fú, de ki fognak ezen akadni, amit leírok.


Kínai feleségem van, és egy Magyarországon működő kínai multinál van viszonylag magas beosztásban.

Tömören, nagyon ki vannak akadva a magyarokra a munkamorál miatt.

Európában több országban vannak irodáik, és irodai szellemi, fél szellemi irodai betanított munkákra a Magyarok használhatatlanok, főleg a lengyelekkel összehasonlítva hallom ezt, hogy "bezzeg a lengyelek".

Ebédszünet, cigiszünet, beszélgetés, később érek be, ma korábban megyek el, iszunk egy kávét? és a valódi napi munka 3 óra lesz a fizetett 8 helyett

2022. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
#2 mondjuk az ázsiaiak sem jobbak olyan értelemben, hogy ők meg a munkát helyezik minden elé és kb. az irodában élnek. Szerintem az arany középút a jó.
2022. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Én nem ezt tapasztaltam, külföldiekkel is dolgozom, és dolgoztam mindig is, nagyon meg vannak elegedve, a magyarok nagyon jól húzzák az igát. Nyilván vannak kivételek.

Ha nem így lenne, nem telepedne ide annyi külföldi cég, nem hülyék ők se, vinnének mindent máshová.

2022. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez elég érdekes dolog.


Mert egyrészt ott van a hőzöngés, hogy mi az, hogy az irodai munkás ki megy cigizni, meg kávézgat. Na, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy wc-re járnak, vagy éppen beszélgetnek egymással...


Másik részről meg ott van a 50/1999. (XI. 3.) EüM rendelet, amely a számítógép előtt dolgozók számára mindezt nem hogy lehetővé teszi, de kifejezetten kötelezi a munkáltatót a dolgozó egészsége érdekében. És ha ezt felhozod egy munkahelyen, jó, hogy ki nem röhögnek, miközben egy jogszabályról van szó. És ugyanez van, amikor random túlórára köteleznek a túlmunka jogszabályi követelményei nélkül.

Mindeközben Németországban a dolgozókat monitorozzák, és ha túlórát tapasztalnak, a felettest veszik elő.


Szóval ez nem ennyire fekete-fehér: a menedzsmentben sincs kevesebb probléma, sőt, talán egyesekben éppen arra adott válaszként fejlődött ki védekezési mechanizmusként, hogy ne rokkanjon bele a munkába.

Az tény, hogy sok magyar számára a munka egy szükséges rossz, és fel sem merül, hogy ebben ki lehetne teljesedni.


Egyébként dolgoztam multinál, sosem éreztem, hogy a külföldiek hasonló előítéletet sugalmaznának (hogy lusták, munkakerülők lennénk).

2022. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anno a magyar jó munkaerőnek számított nyugaton, mert szolgalmasak és megbízhatónak számítottunk, mert főleg vendéglátósok mentek csak ki dolgozni és abban jók a magyarok. Azóta mióta kb minden boldog-boldogtalan tanulatlan szakmanélküli kimegy "szerencsét próbálni" egy kicsit megváltozott a közvélemény. A lengyelek, románok, bolgárok szintjén vagyunk. :D
2022. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes ember nem származás alapján ítél. Voltak kollégáim a világ minden pontjáról és a legtöbb helyről van jó és rossz tapasztalatom is.


Amúgy meg a magyarokat a többi kelet-európaival (lengyel, román, szerb stb.) említik egy lapon.

2022. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég rasszista kérdés, hogy az 1. válaszoló Übermensch-komplexusáról ne is beszéljünk.

A külföldön dolgozó magyarokról nem tudok nyilatkozni, annyit tudok, hogy tömegesen olyanok mentek ki, akiknek itthon nem termett babér. Lehetséges, hogy sok lusta ember van közöttük. Itthon viszont én szorgalmas, sőt agyonhajszolt embereket láttam, akiknek a jogis szünetet kivenni is probléma.

2022. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
*jogos
2022. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Amíg nem lesznek normálisan megfizetve, addig lusták is maradnak. Jól teszik.
2022. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!