Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mozgásban lévő családok (pl....

Mozgásban lévő családok (pl. tengeri vitorláson) valóban nagyobb biztonságban lennének, mint azok akik föld alatti pincékben húznák meg magukat? Lehet hinni (természetesen kitalált) filmeknek, vagy egy jó erődítés biztonságosabb mint mozgásban lenni?

Figyelt kérdés

Csupán elméleti kérdés, hogy ha (igaz csekély erre az esély) a távoli jövőben mégiscsak a civilizált társadalom összeomlana (természeti katasztrófák, éhínség, egy-két közepes, netalán nagyobb háború, vagy egy borzasztóan erős világjárvány, nem ilyen gyenge halálozási arányt produkáló, mint a mostani - teljesen mindegy ezek közül mi lehetne majdan az ok), akkor néhány kitalált film azt javasolja, hogy pl. egy vitorlás hajón az óceánokon, vagy esetleg gépjárművekkel is családok nagyobb biztonságban lennének, mivel mozgásban vannak, mintha egy erődítésben, vagy egy föld alatti bunkerben barikádoznák el magukat.


Ha ez így van - nem gond - de akkor ebben az esetben MIK az okok, melyek a mozgást preferálnák az egy helyben, erődítésben történő életvitellel szemben?


(Vannak erre esetleg cikkek/tanulmányok/hozzászólások, melyek reális, vagy legalább annak tűnő érvekkel alátámasztják a mozgást [vitorlás, netán esetleg szárazföldi jármű] az egy helyben levéssel szemben?)



2022. nov. 25. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik módszer sem biztonságosabb, mint a másik, csak mások a veszélyek. A veszély jellegétől függ, hogy a mozgás segít vagy az elrejtőzés.
2022. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A téma kapcsán, nekem Ukrajna helyzete merült fel. Ők a rejtőzködést preferálják, ami biztonságosabb az általad felsorolt lehetőségekre is, mint mozgásban lenni együtt.
2022. nov. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ukrajnában is van mozgásos megoldás, más országok felé.
2022. nov. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második, nekem (igaz valaki más kiírásában, nem én kérdeztem) néhányan azt írták, hogy ha szokás szerint megalakulnak az önjelölt szabadcsapatok, akkor az ilyen családokat "örömmel" (hogy lehet ezt mégis "örömmel" elkövetni?!) füstölik ki (vagyis mészárolják le - mint holmi állatokat), mert ezen hozzászólók szerint elképesztően jó lehetőséget látnak ezek a mocsadékok a már kialakított, megerősített és jó mélyen lévő föld alatti pincében/bázisban a saját beteges aberrált céljaikra.

(Beásás, önmaguk elszállásolása, majd onnan kitörés/portyázás, aztán visszavonulás e más által kialakított, tőle ellopott védett erődítésbe. Írták ők.)


Ezzel kapcsolatosan mik (vagy legalább mik lehetnek/lehetnének) a vélemények?


Szent, hogy amit írtak a (mégsem teljesen biztonságos) föld alatti óvóhellyel kapcsolatosan az valamikor, mikor X időn át a családok majd lent tartózkodnak, elkerülhetetlenül be fog következni (nyilvánvalóan ha lesz egyáltalán a jövőben ilyen kataklizmikus esemény)?

2022. nov. 26. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!