Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ismerősömmel ezen vitázunk...

Egy ismerősömmel ezen vitázunk most, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Elment egy buliba, és a barátnője hozott 2 másik lányt akik közül az egyikkel most először, a másikkal másodszor találkozott. Konkrétan egész éjjel rosszul volt, mert annyira büdösek voltak, és többször ki kellett mennie, mert nem bírta egyszerűen,miközben egész éjjel azon panaszkodott a két lány, hogy egy csávó se marad velük táncolni. Én simán megmondtam volna mi a baj. Szerinte ez bunkóság és nem szabad ilyet. Én örülnék, ha valaki szólna, hogy igénytelen vagyok, és kezdenem kéne magammal valamit, főleg ha vannak a buliban ismerősök is. Legrosszabb esetben inkább hazamegyek, és tudomásul veszem, hogy ez van, nem zuhanyoztam, megérdemlem bármi. Én hálás lennék ha szólnak, mert addig sem égetem magam, és forgatom mások gyomrát igénytelenségemmel.


Természetesen velem ez sosem fordul elő, mindig lezuhanyzom, mindenhol szappanozok, és kézfertőtlenítős zsepivel előtte lemosom a hónaljam, hogy a baktériumokat amik a bűzt okozhatják (hajlamos vagyok erre, főleg ha izzadok) eltűnjenek arra az estére, utána pedig kiváló minőségű parfümmel fújok magamra éppen annyit, hogy érezzék az emberek ha közelebb kerülnek, de keresnie kelljen mindenkinek, hogy ki ilyen jó illatú.


Örülnétek ha szólnak, hogy büdösek vagytok és ez kellemetlen lehet, és így tudjátok már, hiszen a saját szagát az ember könnyen nem veszi észre, vagy megsértene benneteket?


Természetesen nem rossz szándékkal említeném, hanem azért, hogy meg tudjátok oldani a helyzetet, és teljesen diszkréten, hogy mások ne hallják. Mindenkivel előfordul. Én már azért is szóltam egyszer egy nőnek, mert átütött a nadrágján, és hogy tud e róla. Hálás volt ő is. Nem ismertük egymást, teljesen idegen volt.


Én örülnék, ha nekem szólna valaki, ha van valami az arcomon, büdös vagyok, koszos az ingem, bármi. Szerintem ebben nincs semmi, csak jószándék, de az emberek túl érzékenyek


2022. dec. 3. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát van az a helyzet amikor jó ha szólsz, és van az amikor sértő lehet.


Pl most ha megmondtad volna nekik hogy azért nem táncolnak veletek, mert büdösek vagytok, nyilván az rosszul esne nekik, akkor is ha igaz, mert valószínűleg nekik ez eszükbe se jutott, vagy talán még normális is hogy nem fürdenek annyit, és ez akkor is kellemetlen, ha valóban többet kellene tisztálkodniuk.

De szerintem pl annak a közlésére hogy valaki büdös, nincs igazán jó mód, akárhogy mondod az elég rosszul hat.


Mondjuk én örülni szoktam ha szólnak hogy van valami az arcomon, pólómon, hajamban, stb. De ha azt mondanák hogy büdös vagyok, ha csak nem edzés után vagy forró napon bringázás után mondják, rosszul esne, mert alapvetően figyelek arra hogy ne legyek az, és nem igazán kéne hogy az legyek.

2022. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1 de attól még ha az vagyok, jó, ha tudom, mert lehet tudok így tenni ellene. Szerintem. Meglepne, de rosszul nem esne nekem.
2022. dec. 3. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem is jobb tudni mint full tudatlanságban lenni, és csak nézni hogy miért olyan fura mindenki...

De azért mondjuk az sem mindegy hogy hogyan mondod nyilván, sokan teljesen magabiztosan hangosan kijeletik az ilyet, na az nagyon kínos. Mindenkinek.

De mondjuk ha félrehívod, hogy lehetőleg más ne hallja, és úgy mondod hogy "ne haragudj, de kicsit érezni az izzadtságot rajtad", vagy nem tudom

Nyilván benne van a pakliban hogy te leszel lebunkózva, hogy hogy van képed ezt mondani.


De szerintem sokan az ilyet inkább nem mondják, mert iszonyat kellemetlen mindenkinek, és egyszerűbb megpróbalni ignorálni a dolgot sajnos.

2022. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdeznének meg konkrétan,hogy miért nem táncol velük senki,megmondanám,hogy elég erős testszagot érzek rajtatok,könnyen lehet,hogy ez a probléma.Ha ezen megsértődnek,az ő bajuk.
2022. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!