Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ennyire babonás...

Normális, hogy ennyire babonás vagyok?

Figyelt kérdés

Nem a saját nevemem vagyok fent a fészen, mert babonás vagyok, hogy a rokonok/ismerősök megtalálnak és azon kívül, hogy kapnám a kéretlen üzeneteket, néhány rosszakaró miatt történne is valami baj/szerencsétlenség az életemben.

Volt már régebben egy stalker ismerősöm, aki azzal fenyegetett, hogy amint megtalál, akkor bántani fog, mert betegesen szerelmes belém. A régi fiókomat le kellett tiltanom, mert gyakorlatilag évekig küldte nekem az üzeneteit (a legutóbbit még tavaly), hiába tiltottam le, ő írt egy másikról. Annyit tudok, hogy állítólag skizofréniával diagnosztizálták. Mindenesetre bennem van ez a félelem, hogy megtalál és akár bánthat is.

Sok előnye is van annak, hogy nem a saját nevemen vagyok fent, mert így én tudom megszabni, hogy kiket jelölhetek ismerősnek, viszont idegesít, hogy sokan mindig összekevernek az inkognitós nevemmel, és visszaváltoztatnám, de babonás vagyok és félek, hogy vmii rossz fog történni, ha "elérhetőbb" leszek.


2022. dec. 6. 22:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem babona hanem paranoia.
2022. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Biztosan? Másban nem vagyok egyáltalán paranoiás.
2022. dec. 6. 22:53
 3/20 anonim válasza:
75%
Így van 1-es,a babona nem itt kezdődik...
2022. dec. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kifejtenétek bővebben? Mitől paranoia ez?
2022. dec. 6. 22:55
 5/20 anonim ***** válasza:
Attól hogy félsz xd ebben semmi babona nincsen
2022. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Babona jelentése: "Téves hiedelem, amely félelmen vagy tudatlanságon alapul, ill. téves vélemény; egy kellően meg nem alapozott, helytelen elképzelés; tévhit."
2022. dec. 6. 23:05
 7/20 anonim ***** válasza:

Ez szerintem sem babona.

Érdemes lenne egy pszichológussal elbeszélgetni.

Ha szeretnéd, hogy jobb legyen az életed.

2022. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológushoz és nem kaptam ilyen diagnózist.
2022. dec. 6. 23:11
 9/20 anonim ***** válasza:
#6, a babona az, hogyha atmegy balról jobbra egy fekete macska, akkor balszerencséd lesz.
2022. dec. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De ha véleményt írtok, akkor ne csak azzal dobálózzatok, hogy paranoiás vagyok, hanem légyszi fejtsétek is ki, hogy mi alapján mondjátok ezt, mert külöben kognitív disszonanciám van.
2022. dec. 6. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!