Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felvidéki magyarok felétek...

Felvidéki magyarok felétek mennyire drágák az élelmiszerek és az egyébb dolgok? Lidli, kaufland mennyire drága most?

Figyelt kérdés
Esetleg ha mostanában jártál Magyarországon egy Lidliben és Szlovákiában is, milyen árakat tapasztaltál?

2022. dec. 8. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Magyarba nem jártam mostanság, de biztosíthatlak, hogy itt is drágul rendesen minden.
2022. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan nem Felvidék, hanem Erdély, de tesómék nemrég voltak vásárolni Romániában, és kb. fele-harmada áron vettek meg mindent mint nálunk, ugyanolyan minőségben, a fél rokonság számára bevásároltak.

Lehet hogy máshol is drágulás van, csak az nem mindegy hogy:

-mennyiről indult a drágulás

-mekkora az üteme

-mennyi pénzből kell megoldanod az inflációt.

Mert lehet hogy drágulás van mondjuk a sógoroknál is, csak ők 10x fizetésből és fele akkora áfakulccsal lehet kicsit jobban ki tudnak hordani lábon egy 40% áremelést mint a minimálbéres magyarok.

2022. dec. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire releváns, de Németországban voltam, ott bizonyos termékek jelentősen olcsóbbak.
2022. dec. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi amikor átutazóban voltunk Lengyelországba és bevásároltunk Besztercebányában még októberben akkor nem éreztem különösebben drágának, de olcsóbbnak sem az ottani árakat átszámolva.
2022. dec. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ősszel Olaszországban éreztem azt hogy sokkal olcsóbb mint Magyarország kiveléve az árstoppos termékek.
2022. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!