Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálja ezt Apám? Vala...

Miért csinálja ezt Apám? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Néha vacsora közben szoktunk filmet nézni és mindig ha valami fantasy filmet nézünk, folyton mondja, hogy "ez csak mese".

Pl amikor néztük a Harry Pottert, mondta hogy úgysem hal meg Harry, mert ez csak mese. És a mesében mindig a jó győz. Bár ez pont nem talált, mert meghalt.

De szerintem sokkal fontosabb a cselekmény, akárki győz, de nem lenne sem rosszabb sem jobb a Harry Potter, ha Voldemort győzne végül.

Meg mondhatnék még jó néhány példát, nem értem hogyhogy nincs semmi fantáziája, mert egyébként jó a problémamegoldó képessége, ami úgy tudom a kreativítással és a fantáziával is szoros kapcsolatban van.


Meg néztük az UFO című filmet és a végén mondta hogy tök lelombozó volt a vége és tényleg ezért volt az a sok előkészület meg kutatás, hogy ilyen semmitmondó vége legyen? Pedig szerintem PL egyáltalán nem a vége volt az érdekes hanem maga a folyamat ott is.



2022. dec. 10. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Sok oka lehet. Pl ragaszkodik a kézzel fogható realitáshoz. Vagy nem tetszik neki a film. Lehet, hogy téged gondol még sokkal fiatalabbnak, gyerekesebbnek (nem tudom, hány éves vagy), és nem szeretné, ha félreértenéd a történetet. Stb.

Kérdezd meg tőle.

2022. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én apám konkrétan hülye volt hozzá, hogy megértse a legtöbb filmet. A legegyszerűbb akciófilmeket még csak-csak, de a sci-fit meg a fantasyt ki nem állhatta, mert annak története is van. A Harry Potterről előadta nekem, hogy "azt a könyvet azért erőltetik a gyerekekre a zsidók, mert az a Harry Potter b*zi, és az egész erről szól." Szerencsére már meghalt: érezhetően emelkedett a világban az IQ szint.
2022. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez úgy hangzik, mint derogálna neki a hősi eposz:D Hogy milyen dolog, hogy a hős sikerrel jár:D

Legközelebb ha ezt mondja, hogy mondd megneki, hogy amúgy a mese azt jelenti, hogy kitalált történet, szóval tulajdonképpen ha nem dokumentumfilmet vagy kőkemény történelmi filmet néztek, akkor mesét néztek. Akkor is, ha a Gyűrűk Urát nézitek, akkor is, ha a Terminátort, a Kört vagy egy romatnikus vígjátékot.

2022. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Siman ketto labon all az eletbe. Valojaban tobb filmet lathatott mint Te.. 26 evesen 90 % ba eltalalom mi lesz a film vegen ki fog meg halni vagy ki kivel fog kufircolni.


Igazabol ugyan azon az elmeleti sikon futnak ezek a filmek

2022. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4, és?
2022. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 nemrég néztem meg a hetediket, kb a felénél éreztem hogy a felesége meg fog halni, de attól még nem kötöttem senkinek az orrára, hanem élveztem a filmet. Attól még hogy sejted nem kell emiatt leszólni egy filmet. Egyébként Christopher Nolan filmeket is próbáltam apával nézni, de azt mondja hogy unalmasok neki. Meg hogy három órás filmnek nem akar nekiállni.

Egyébként tévedsz, sok filmet látott, de közel sem annyit mint én. Ő még abban a korban nőtt fel, amikor a TVben nem adtak szinte semmit, azt is fekete-fehérben, úgyhogy inkább focizott szabadidejében. Én viszont 12-16 évesen napi átlagosan egy filmet néztem meg és utána is folyamatosan sorozatokat, ami alsóhangos is 1500 film. És még így sem láttam minden alapművet, PL Rekviem egy álomért nekem túl nyomasztó volt, Sodoma 120 napját pedig nem is találtam meg.

2022. dec. 10. 20:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nekem nem az apámmal van ilyen tapasztalatom, hanem magammal.

Én is ilyen voltam, vagyok.(régebben szigorúbban a cselekedet miatt, most már jóvalta inkább a dolgok értelme, következményei, hasznai miatt. Bár értelmes módon a cselekedet is fontos lehet.) És nem is szoktam fantasyket, meg hasonló filmeket nézni általában.

Az a gondom velük, hogy gyakran ezek nem Istennel összeegyeztethető tartalmúak, a valóságtól túlzottan elrugaszkodottak. Úgy ítélem meg, hogy semmi értelme annak, hogy ezekkel töltsem meg az elmémet. Ugyanis pl. a Harry Potter is teljesen ellentmond Isten igazságának. pl. a varázslás úgy általában gonoszság. Ha pedig abba éled bele magad, hogy az hősies, az sem jó. Vagy általában: Ha a fikcióban olyan van, ami Isten szerint nem jó, nem úgy van, ahogyan Ő teremtette a világot, hanem egy áligazságot kreál. Persze bizonyos esetekben ezt úgy is fel lehet fogni, hogy ez egy eszmefuttatás, ami arra próbál rávilágítani, milyen lenne a világ, ha ilyen lenne. De általában az ilyen fantasyk pusztán élvezeti élményt akarnak nyújtani, vagy hogy beleéld magad.

Vagy, ha meg az van, hogy a kitalált világban valami nincs úgy, mint igazából, akkor is: Akkor miért teremtette Isten a világot úgy, ahogy az van? Miért nézzek egy olyan filmet, amiben a valós világról valami máshogyan van. Akkor az már nem is ez a világ. Egyszerűen én ezt gyakran nonszensznek tartom.

Vagy másik ok: Foglalkozhatnék olyan dolgokkal is egy kitalált és tegyük fel csak szórakoztatásra való történet megnézése helyett, ami hasznosabb.


És még annyit hozzátennék a #4-es válaszolóhoz, hogy tök igaza van egy dologban.

Én is rendszeresen kitalálom mi van az amcsi filmekben. Nagyon egy kaptafára megy a legtöbb.


Az apádról meg azt írnám, hogy elolvasva ismét a kérdésed leírását, a Harry Potteres megjegyzése talán egy szimpla véleménynyílvánításnak tűnik nekem, ahogyan az UFO-val kapcsolatos is. Utóbbi talán nem elégítette ki a film felé támasztott elvárásait sem. De ő is egy ember. Lehet, hogy neki ez így tényleg nem volt sokatmondó, vagy nem látta úgy, hogy a vége egy lezárása volt a történetnek. És nem mindenkit köt le annyira mások agyszüleménye, a szépirodalom. Bár titeket nem ismerlek, de vannak emberek, akik nem élvezik annyira az ilyeneket, akkor sem ha nézik/olvassák őket. Szimplán azért, mert másmilyen az érdeklődési körük. Természetesen az apádat te ismered jobban, vele kapcsolatban jóval többet tudsz te mondani.

2022. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok.

Annyit még elfelejtettem hozzáfűzni, ami szerintem fontos részlet, hogy 23 éves vagyok. (És férfi.)

2022. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát 8as, akkor remélem te nem ovlasol semmit, csak lexikonokat, és nem nézel semmit, csak dokumentumfilmeket:D Minden más ugyanis mese, azaz kitalált történet.
2022. dec. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8-as vagyok.


Még mindenek előtt elmondom, hogy én hiszek Jézus Krisztusban és, hogy bárki aki hisz benne, örök élete van. Ez a válaszaim megítéléséhez fontos.


#9-es:

Ugyan ez már a kérdéshez valamelyest off-topic, de leírom, mert értelmesnek tartom, hogy válaszoljak a megjegyzésedre:

De pl. időtöltés az is, hogy Bibliát olvasol, tanulsz, kutatsz, ha olyan embertípus vagy aki ilyenekkel foglalkozik (tehát tényleg, ezeket élvezni szoktam általában), dicsőited az Istent, imádkozol, hirdeted Isten dolgait, másokkal beszélgetsz, találkozol, segítesz másoknak, sportolsz, sétálsz, kirándulsz, főzöl, rajzolsz, festesz, szobrászkodsz, stb...

(Persze lehet vitatkozni azzal is, hogy az ilyen képzőművészeti tevékenységnek mi értelme van. Szimplán például, hogy kikapcsol és hogy így a saját szépérzetednek megfelelően tudsz valami szépet készíteni. Vagy másnak is alkothatunk akár.)


De persze azért lehet kitalált történeteket olvasni, csak nem biztos, hogy mindig van igazán haszna. És persze nem gonosz, aki ilyeneket olvas, csak nem biztos, hogy a legépítőbb ilyeneket olvasni - például a már említett Harry Potteres esetben.

Meg persze, ha lehet valamit tanulni a sztoriból, vagy kifejez valamit a történet, az is lehet jó.

Én itt olyanokra is gondoltam az alatt, hogy nem érdemes mások kitalációra fordítani az időt, hogy amennyiben az nem igazán építő, csak mondjuk egy olyan valami, amivel el tudsz tölteni 2 órát az életedből. Bár, ha nem visz bűnbe, még mindig jobb, mintha mondjuk ehelyett valami mást tennél, ami bűn. Meg, ha már másra nincs lelki erőd, figyelmed, akkor is lehet valami könnyedebbet nézni, ha nem visz bűnbe. (Pl. nyilván több értelme van megnézni a Bosszúállók: Végtelen háború című filmet, mint mondjuk lopkodni idős néniktől. Meg persze amúgy is meg lehet nézni, csak nem biztos, hogy ez igazából hasznosan eltöltött idő. Ne haragudjon senki, akinek tetszik a film. Azért ezt hoztam fel példaként, mert igazából ez egy olyan film, ami kitalált hősökről szól, akik megmentik a világot, és ezzel elvonják a figyelmünket arról mondjuk, hogy a valóságban történő jó dolgokat lássuk meg, azokra figyeljünk, míg ezen nem létező hősökkel vagyunk elfoglalva. Ezek helyett figyelhetnénk pl. Istenre, arra hogy Jézus Krisztus tényleg meghalt értünk és feltámadt, és aki hisz benne, annak örök élete van; vagy mondjuk a barátainkra. Végül is, ha van az említett filmben valami tanulság, akkor legalább arra jó, de ezek a sztorik talán inkább csak időtöltésre, szórakoztatásra(, vagy akár pénzügyi haszon érdekében) gyártott hőstörténetek.)


Mondjuk az a legérdekesebb, hogy most így belegondoltam abba, hogy az Indiana Jones pedig pl. érdekes is lehet, pedig az is csak egy fikció, ami ráadásul mindenféle kitalációkat is tartalmaz a valósággal kapcsolatban.

Végül is pont ezért nem nézem már évek óta. Eredetileg eléggé szerettem az Indiana Jones történeteket. Bár jó kérdés, hogy a történelmi háttérrel meg lehet-e indokolni, hogy haszna van a filmnek és az építő. (Amennyiben az ember tisztában van pl. azzal, hogy a frigyládát nem találta meg Indiana Jones,(amit amúgy most nem tudok bizonyítani.) az ideig való örök élet nem egy korsótól függ, hanem attól, hogy hiszel-e Jézusban, és a többi.)

De ha nincs más dolga az embernek, ami fontosabb, jobb, akkor mondjuk lehet szánni időt arra, hogy megnézze ezeket az ember, akár csak azért is, hogy később tudjon ezekről beszélni/beszélgetni másokkal, vagy elmagyarázza pl. hogy az nem helyes és nem jó, hogy Indy lelőtt valakit, akkor sem ha a sztori szerint azt is gondolják némelyek, hogy igen, vagy hátha így jobban megértesz általános ismerettel kapcsolatos dolgokat, megismersz új tényeket. Pl. hogy van olyan, hogy Hatay(Ez ma Törökország része).

2022. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!