Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olvastam ezen az oldalon,...

Olvastam ezen az oldalon, hogy nem mindenki szokott vécézés után kezet mosni szappannal. Az ő tapasztalataikra vagyok kíváncsi. Mióta csináljátok így, voltatok-e szalmonellásak vagy egyéb hasonló betegség megjelent-e nálatok vagy környezetetekben?

Figyelt kérdés

A székletürítés utáni kézmosás, pontosabban annak hiánya és az ezekből eredő következmények érdekelnek.


Nem akartam, hogy törölve legyen a kérdés - bár ennél sokkal vulgárisabban megfogalmazottak sem kerültek törlésre - de azért inkább kifinomultabban fogalmaztam a biztonság kedvéért.


Régebben olvastam ezen az oldalon azt, hogy egy szakács vagy cukrász írta, hogy ő székelés után sem mos szappannal kezet és úgy süt-főz.

Azt nem tudom már, hogy vizet használt-e vagy azt sem.


Légy szíves, olyan írjon, akinek van személyes tapasztalata!



2021. aug. 16. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rokoni tapasztalat is személyesnek számít? Nekem a nagymamám sosem mos kezet ilyen esetben. Ez gyerekkori beidegződés, nagyon szegény körülmények között nőttek fel, folyóvíz sem volt a házban. Most már nyilván van, de ettől ő még nem szokott kezet mosni. Sosem volt semmi baja, pedig már 102 éves. (De más baja sem volt, utoljára 20 éve volt rosszul kicsit, valami vírus letámadta. Akkor kapott lázcsillapítót, mert 40 fok körül volt. De ettől ő még ment ki hátra kapálni a kertbe. Amilyen szervezete van neki, egy kis szalmonella tuti nem fogna ki rajta, ő mindent is túlél. Covid-os volt idén tavasszal, kicsit folyt az orra és ennyi. Múltkor kaptak az egyik szomszédjuktól egy tál süteményt. Elvileg tiramisu volt. Mi is ettünk belőle, és az első falat után mondtuk, hogy ez lehet buggyant. Nekem ízlett, megettem egy kis adagot belőle. Úgy meghajtott, hogy aznap még vagy 6-szor elmentem vécére. A mamám meg megette azt amit mi többiek kiszedtük magunknak csak nem ettük meg. Neki semmi baja nem volt, pedig vagy 4-szer annyit evett mint én...)
2021. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a rokonokkal kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnek. Köszönöm szépen, nagyon érdekes, amit írtál!
2021. aug. 16. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Fúj, ez elég bizarr volt, 1#


Fekál orál terjedéshez baktérium is kell. Normál bélflóránál azt hiszem el lehet kapni ilyet, de nem vagyok benne biztos.


Szalmonella viszont nem normál bélflóra tag. Szóval valami kórokozó kell ahhoz, hogy betegség legyen az igénytelenségből.


Illetve, elvileg akkor az erős immunrendszer is sokat véd ezek ellen.

2021. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2. De mint az #1-es hozzászólásban leírtak is mutatják, a néninek mégis erősebb az immunrendszere, mint a kézmosóké.

Lehet, hogy nem úgy vannak a dolgok, ahogy eddig hittük.

És 102 éves a néni, szóval valamit csak tud, még ha ösztönösen is.

2021. aug. 22. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!