Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálja ezt Apám? Vala...

Miért csinálja ezt Apám? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Néha vacsora közben szoktunk filmet nézni és mindig ha valami fantasy filmet nézünk, folyton mondja, hogy "ez csak mese".

Pl amikor néztük a Harry Pottert, mondta hogy úgysem hal meg Harry, mert ez csak mese. És a mesében mindig a jó győz. Bár ez pont nem talált, mert meghalt.

De szerintem sokkal fontosabb a cselekmény, akárki győz, de nem lenne sem rosszabb sem jobb a Harry Potter, ha Voldemort győzne végül.

Meg mondhatnék még jó néhány példát, nem értem hogyhogy nincs semmi fantáziája, mert egyébként jó a problémamegoldó képessége, ami úgy tudom a kreativítással és a fantáziával is szoros kapcsolatban van.


Meg néztük az UFO című filmet és a végén mondta hogy tök lelombozó volt a vége és tényleg ezért volt az a sok előkészület meg kutatás, hogy ilyen semmitmondó vége legyen? Pedig szerintem PL egyáltalán nem a vége volt az érdekes hanem maga a folyamat ott is.



2022. dec. 10. 16:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szintén #8-as vagyok.

És persze a válaszodban csak az állt, hogy nem olvasok semmit, csak lexikonokat, és nem nézek semmit, csak dokumentumfilmeket.


Szóval persze az nem volt ebben benne, hogy nem helyettesíthetem az olvasást, filmnézést más tevékenységekkel. Ezt először egy kicsit félreértettem. Ne haragudj!

De ennek ellenére azért úgy látom, hasznos volt megírni a válaszomat arra, amit írtál.

2022. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Elfogadom, hogy te így látod, de szerintem összességében ez romboló hatású.



Abból indulsz ki, hogy mindig hasznos dolgot kell tenni. Ez nincs így. A szórakozásnak nem mindig az a célja, hogy hasznos legyen.

Nem gondolom, hogy bármi múlik azon, hogy szakítasz-e 2 órát egy film megnézésére ahelyett, hgoy Istent dícséred. Vagy őt 0-24 kell főállásban dícsérni, nem lehet közben mást cisnálni?


A másik meg pl a filmek típusa. Te kb ördögtől valónak tekinted a nem evilági világ lefestését. Gyanítom pl a Gyűrűk Uráról is hasonló a véleményed. Pedig a Gyűrűák Ura egy vallásos mű egy végtelenül konzervatív katolikus tollából. Na, akkor ez most hogy összeegyeztethető?

2022. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12-es!


A #7-es vagyok.


Persze, lehet szórakozni, ha van időd erre. Ez hasznos, pihentető és építő. Az embernek van is szüksége pihenésre. A szombat is részben arra jó, hogy aznap megpihenj.


Én itt arra gondoltam, hogy az, hogy valami fontosat tegyünk, vagy indokolhatót, az nagyobb jelentőséggel bír, mint a mi szórakozásunk, amit pl. csak egy időtöltésre szánt filmmel oldunk meg. De, mint mondtam, engem ezek nem is érdekelnek igazán általában. Szóval az is más, ha valaki mondjuk irodalmár vénájú és megnézi ezeket, mert érdekli őket, milyen művek vannak.

De fenntartom, hogy még így is lehet, hogy több értelme van valami mást csinálni.


Nem kell 0-24-ben Őt dicsérni. De függetlenül ettől, már a szimpla létezésünk Őt dicséri, mert Ő alkotott meg minket.


A Gyűrűk Urában egyébként vannak tanulságos dolgok, de igen. Tényleg nem igazán azt sem a benne levő misztikum miatt.

2022. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13-as válaszhoz:

Lemaradt:

A szórakozás akkor hasznos, ha nem gond, bűn amivel szórakozni kíván az ember.

2022. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
*Tényleg nem igazán azt sem a benne levő misztikum miatt. => Tényleg nem igazán szeretem azt sem a benne levő misztikum miatt.
2022. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!