Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha magas az IQ-m, akkor...

Ha magas az IQ-m, akkor tényleg biztosan alacsony az EQ-m?

Figyelt kérdés

Olvastam pár helyen, de én ezt nem tudom eldönteni magamról, nem tudom hogy a weben található EQ tesztek mennyire megbízhatóak.

Szoktam segíteni az idős néniknek/babakocsis anyukáknak leszállni a villamosról, ha nagy bőrönddel vannak vagy a vonat felüljárójánál. Szeretem az állatokat és ha látok egy sebesült állatot az úttesteni, segítek rajta, vagy terelgetem a süniket az útról(kisvárosban lakom), nehogy elüsse őket az egyik figyelmetlen autós.

Ellenben nehezen értenek meg az emberek engem, azt hiszik hogy teljesen idióta vagyok, mert egy kérdésnél visszakérdezek(van hogy nem egyértelmű amit mondanak nekem, mert pl 3 feléképpen tudom értelmezni amit mondanak és ők azt hiszik hogy egyáltalán nem tudom értelmezni, mert el se jut a tudatomig.)

És elég racionálisan is közelítem meg a dolgokat. Ha egy barátom panaszkodik hogy milyen rossz, akkor nem érzelmi támogatást adok neki, pl "jajj de rossz neked, nagyon sajnállak", inkább tanácsot adok neki, hogyan lehetne megoldani a problémáit.

Ezek alapján nekem milyen magas lehet az EQm ha lehet erre következtetni?



2022. dec. 12. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem következik a magas IQ-ból az alacsony EQ és fordítva sem, sőt az alacsony IQ-ból sem következik magas EQ. Szerintem nincs köztük korreláció, de nem tudom alátámasztani, mert nincs nagy mintám sem megfelelő mérési eszközöm.


De a leírásod alapján azt sejtem, hogy alacsonyabb az EQ-d az átlaghoz képest.

2022. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a segítőkészség és hogy szeretem az állatokat nincs összefüggésben az EQval?
2022. dec. 12. 19:24
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Az EQ mérése alapból sokkal megbízhatatlanabb, mint az IQ-é, de ha mindenképp kapcsolatot akarunk mérni a kettő között, akkor inkább gyenge pozitív korrelációt szoktak eredményül kapni.


"nem tudom hogy a weben található EQ tesztek mennyire megbízhatóak"


Kb semmennyire.

2022. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Saját magamból indulok ki. Átlagos az iq-m(102 körüli) az eq-m/empatiam viszont a beka segge alatt(szerintem foglalkozási artalom, mert eü-s vagyok és ha magas lenne az empatias képességem, akkor belerokkannek a mindennapokba). Szerencsére viszont jól rejtem az alacsony eq-m és mások max csak nagy ritkán veszik észre, hogy gáz van velem ilyen szempontból.
2022. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

ma 19:33


Az EQ nem jelent egyet az empátiával és a kedvességgel. Az érzelmek és szociális szituációk megértését és kezelését akarja mérni a dolog (amennyire ezt lehet). Ha tudod az embereket manipulálni annyira, hogy ne vegyék észre, hogy nem vagy valójában empatikus, akkor feltehetőleg nem alacsony az EQ-d.

2022. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5 Tehát a pszichopatáknak magasabb az EQja.

Akkor mégsem fogok szomorkodni, ha nekem is. Egyébként sem akarok ügyvéd/politikus lenni hogy manipuláljak bárkit is.

2022. dec. 12. 20:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#2 "Az érzelmi intelligencia (más néven érzelmi hányados vagy EQ) az a képesség, hogy megértsük, használjuk és pozitív módon kezeljük saját érzelmeinket a stressz oldása, a hatékony kommunikáció, a másokkal való együttérzés, a kihívások leküzdése és a konfliktusok feloldása érdekében."


Magyarul az empátia csupán egy része az EQ-nak. Egyébként az intelligencia is sokkal bonyolultabb ennél, minthogy magas IQ=okos alacsony IQ=buta. Magam sem vagyok otthon a témában, és hülyeséget nem akarok mondani, úgyhogy inkább linkelek egy oldalt ahol elmagyarázzák ezt, ha gondolod nézz bele: [link]

2022. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7 egyébként az IQ és az okos jelző között van összefüggés,de erre én is csak most jöttem rá, hogy rákerestem.

Wikiszotár szerint az okos:

"Gyors felfogású, eszes (személy), aki könnyen felfog és megért; jó értelmi képességű; könnyen tanuló (személy)."

Amikor Mensásoknál töltöttem ki a tesztet, mondták hogy a fluid intelligenciát mérik, ami azt jelenti, milyen jól találom fel magam váratlan helyzetekben, amikkel még nem találkoztam és ennek a gyorsaságát.

És hozzátette hogy akinek magas az IQja, általában sokkal hamarabb képes megtanulni valamit mint akinek alacsonyabb valamivel.

Azt is mondta, hogy ezeket a teszteket szinte bárki meg tudja oldani, de az adott idő alatt (kb 1 perc/ kérdés) csak az, akinek magas az IQja.

Tehát ha így nézzük az okos jelző és a magas IQ között tényleg van összefüggés, viszont ahhoz hogy valaki buta legyen tényleg nagyon alacsony szintet kell elérnie. Ott van pl Forest Gump. Bár rajta kívül nem sok ilyet ismerek, elméletileg ugyanannyi 125ös és 75ös IQjú ember él a földön.

A legnagyobb CEO-knak is magas az IQja és rengeteget köszönhetünk magas IQval élt embereknek. Persze nekik kimagasló értékük volt.

Bár az is elgondolkodtató, hogy valaki nagyon magas IQval sem jut semmire az életben, részben ezért is tettem fel a kérdést hátha az EQhoz van valamilyen szinten köze ennek.

2022. dec. 12. 22:46
 9/18 anonim ***** válasza:

"Bár az is elgondolkodtató, hogy valaki nagyon magas IQval sem jut semmire az életben"


Nekem 110 felett van az IQ szintem és sikeres cégvezető vagyok, ismerek olyat, akinek 130 felett van és kis csicska alkalmazott. Akkor ki az okosabb, én, vagy az, aki másnak dolgozik, másnak tömi meg a zsebét?

2023. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bár én még nem mértem az IQ-mat, de kifejezetten okosnak gondolom magam. (Tegyük fel, hogy egy zseni atomfizikus vagyok) Nem akarok soha cégvezető lenni. Egyszerűen nem vágyom az ilyen jellegű munkára. Csak a szakma (atomfizika) érdekel. A cég irányítása, szervezés nem nekem való.
2023. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!