Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék fejlődni ezen a...

Hogyan tudnék fejlődni ezen a téren?

Figyelt kérdés

A személyiségembe bele van kódolva, hogy gyűlölöm a spontán szintuációkat. Ez nem jelenti azt, hogy el is kerülöm az ilyen helyzeteket, csak amikor megtörténik, akkor elég feszélyezve érzem magam. Ezt nagyjából úgy kell elképzelni, hogy például ki nem állhatom, ha idegenek keresnek telefonon, az interjúkat, amikor rá vagyok kényszerítve, hogy beszéljek valakivel stb... magyarán ha rövid idő alatt kell, hirtelen valamit kitalálnom.


Nagyon fontos, hogy ezeket a helyzeteket egyébként jól meg tudom oldani, csak szimplán a hideg kiráz, ha megtörténik.


Mit tehetnék, hogy ne érezzek így?



2022. dec. 13. 06:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
De mit érzel ilyenkor? Mit gyűlölsz az ilyen helyzetekben? Félsz valamitől?
2022. dec. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezeket az ember valamennyire megszokja idővel, és kevésbé feszélyez majd.

Emellett érdemes megtanulni olyan stratégiákat, szófordulatokat, amelyekkel időt nyersz, nem hirtelen kell mindenre reagálnod.


Ha vársz valamilyen eseményt, aminek nem tudod a kimenetelét, ott érdemes pozitívan végiggondolni a lehetséges kimeneteleket előre.

2022. dec. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem kell kitalálnod semmit. Csak legyél őszinte, és akkor spontán tudsz válaszolni mindenre. Pl. az is egy válasz, hogy "Engem ez nem érdekel." "Nem tudom" "Nincs róla véleményem".
2022. dec. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezeket a helyzeteket mindenki utálja, de meg lehet szokni és meg lehet tanulni kezelni. Ha sok ilyet látsz majd tudod mit kell tenni
2022. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem utálom. Számomra az előretervezés, előremozizása a dolgoknak, mi lesz, hogy lesz, mi fog történni zakkantabb megoldás. Persze most nem gyakorlati dolgokról beszélek. Hogy hogyan főzök meg egy pörköltet például. De aki akarja, érti.
2022. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igazából nem is az ilyen helyzetek kezelésével van bajom, hanem konkrétan magától a ténytől, hogy nem saját döntésemből kell kilépnem a komfortzónámból és rá vagyok kényszerítve más által, hogy na most valamit találjak ki. Ilyenkor mindig az van a fejemben, hogy "Hagyjatok már a francba".


Abban szeretnék fejlődni, hogy ne érezzem feszélyezve magam ilyenkor. Általában szeretem, ha van egy 5 percem, hogy átgondoljak valamit és nem váratlanul kell megoldanom valami fontos dolgot. Véleményem nyilván van, ezért meg tudom oldani ezeket a helyzeteket, csak utálom egyszerűen.

2022. dec. 13. 18:09
 7/16 anonim ***** válasza:
Példa?
2022. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7#


- Amikor egy idegen felhív telefonon vagy nekem kell azonnal valamiért felhívnom valaki helyett (ha személyesen történne azzal nincsen problémám)

- Amikor interjút készítenek velem és fogalmam sincs mit fognak kérdezni (legyen szó állásinterjúról vagy hagyományos nyilatkozásról egy újságnak)

- Amikor belekérdeznek valami olyanba, amin még én sem gondolkodtam el.

- Amikor a véleményemet kérdezik és nekem két dolog pont ugyanolyan jó vagy rossz, de muszáj valamit mondanom.


Röviden bármilyen szituáció, ahol esélyem sincs egy 5 perc gondolkodási időt kapni.

2022. dec. 13. 19:36
 9/16 A kérdező kommentje:
valakit valaki helyett*
2022. dec. 13. 19:37
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez simán önbizalomhiány, és a "mit fognak gondolni" téveszme. Nincs megdolgozott személyiséged. Fejleszthető.
2022. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!