Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buszra szállás közben miért...

Buszra szállás közben miért viselkednek rengetegen így?

Figyelt kérdés

3 éve teszem meg ugyanazt a távot busszal, és 2 olyan alkalmat tudnék mondani össz, mikor nem jutott mindenkinek hely. Azt is biztosan állíthatom, hogy a belső és a külső ülésen utazás ugyanúgy túlélhető, és még sosem történt velem olyan, hogy megkértem valakit szépen, hogy legyen kedves kiengedni, mert le szeretnék szállni, és az illető ezt ne tette volna meg. Tehát az égvilágon semmi ok nincs erre a viselkedésre.

Na de mire is gondolok pontosan?

Amint leparkol(?) a busz, az emberek tömegesen az ajtóhoz csoportosulnak. Ha a tömeg közepén vagyok, és közben a fülhallgatómban szól a Leander Kills, akkor egész élethű koncert élményben lehet részem. Ugyanis a mögöttem állók elkezdenek engem teljes erőből tolni az ajtó felé, én pedig próbálom tartani magam, hogy ne bukjak rá az előttem álló szerencsétlenre. Szabályosan hozzásimulnak a táskámhoz, és tolnak. A koncert élményt az ordenáré kiabálás maxolja ki, mikor a tömeg elején álló ember előtt valaki (általában oldalról) felszáll előtte. Erre ez a jó ember elkezd magából kikelve szitkozódni, mintha nem lenne még 49 hely azon a tetves buszon.

Miért? Könyörgöm magyarázza meg valaki. Miért?



2022. dec. 16. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ulohelyert.
2022. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom le akarnak ulni, vagy legalabb kapaszkodohoz jutni, mert neha az se egyszeru egyes buszokon. En inkabb eloreengedem a nepet. Jo nekem az ajtonal. Lega konnyen leszallok es nem kell az ajtohoz moshpitelnem magam
2022. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Mert őrültek. Mindenhol vannak tolakodó és lökdösődő pofátlan emberek.
2022. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ülőhelyért IS, meg azért IS, mert félnek, hogy becsukódik az orruk előtt az ajtó és lent maradnak. Ez nem vicc, sajnos ez komolyan benne van a népben.
2022. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt tapasztalom én is, és szabályosan ijesztő néha, ami ilyenkor megy.

Amúgy, sajnos, türelmetlenkedés, frusztráltság van bennük, tartanak attól, hogy nem lesz ülőhely, attól is, hogy a busz nélkülük megy tovább, túl akarnak esni a sorban álláson, idegesíti őket a tömeg, a többi ember. Meg ez egyfajta tudatalatti sürgetés, hogy "mennyé' má', sietek!", valamiért az van az emberekben, ha lökik az előttük állót, akkor hamarabb végeznek, szabadulnak onnan. Mint pl. a boltokban, a kasszáknál.

2022. dec. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!