Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek nagyjából hülyéne...

Miért néznek nagyjából hülyének, ha láthatóan sminket viselek nőként?

Figyelt kérdés

Szeretek feltűnően sminkelni a hétköznapokban is. Itt leginkább a színes-élénk szemsminkre gondolok, azon kívül csak korrektor.

Konkrétan, ha sminkben vagyok, és nem olyan emberek vesznek körül, akik jól ismernek, vagy kifejezetten új emberek vannak körülöttem, sosem tudják rólam elképzelni, hogy egy minimálisan is értelmes vagyok. Egyetemen is folyton az történik, hogy hallom, hogy pár szaktársam beszélget egymás között, hogy na vajon ki megy pótvizsgára, javító zh-t írni, én vagyok az első, akire gondolnak, hogy hú, na neki tuti szüksége lesz rá, mert nem túl okos. De így szó szerint. Holott kire ír rá a fél csoport, akár az is, aki ilyeneket feltételez, ha az egyik feladatot nem érti a háziban? Rám...

Ha valaki meg akar magyarázni nekem bármit is, de nem ismer közelről, akkor mindig szájbarágósan, többször, jó lassan elismételve.

Ha valakivel elsőnek beszélek, és szóba kerül, hogy ki melyik egyetemen tanul, milyen szakon, mindig megkapom, hogy nahááát nem nézel ki úgy, mint, aki képes felfogni az ilyesmit.

És ezek a szituációk csak akkor történnek meg, ha láthatóan viselek sminket. Smink nélkül nem. Olyankor senki nem feltételezi, hogy megbuktam xy vizsgán, senki nem akar számba rágni semmit, nem kapom meg, hogy mennyire elképzelhetetlen így ránézésre, hogy matek alapszakon vagyok.


Miért néznek automatikusan butábbnak, ha sminket viselek?



2022. dec. 16. 19:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%

Nézz meg egy igazán gazdag elegáns nőt (szolid smink) es nézd meg Varga Irént.


Érted a választ?

2022. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Mert tele van a net buta libákkal akik agyon vannak sminkelve és pózolnak de ezen kívül nincs sok más dolog amit letudnak tenni az asztalra.

Sajnos azt hiszik hogy aki kicsit feltűnőbb akkor buta is és tehetségtelen pedig nem biztos mert a látszat néha csal.

2022. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%
Ez tök jó kérdés. Nálunk is a két legbutább csaj van agyonsmimkelve az osztályban. Értsd: túlsminkelve.
2022. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
Mert általánosítanak és valójában emiatt ők buták
2022. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%
Az erős smink és a tetoválás mindkét dolog egy egy "jelzőtábla" ám!
2022. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Noren1989 ***** válasza:
30%
Lehetséges, h inkàbb egy divatbemutatóra illene a sminked.
2022. dec. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Ezt érdemes elolvasni.


[link]

2022. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#1 Bőven nem egy Varga Irén színvonalon mozgok.


#3 Nálunk középsuliba, osztályon belül egy ember volt feltűnően kisminkelve rendszeresen.(Én) A leggyengébb százalékú érettségim a 86%-os emelt matek lett... De középiskolában nem is néztek hülyének a velem egykorúak.


#7 Nincs önbizalomhiányom. Maga a sminkelési folyamat megnyugtat, szeretem az eredményét, de semmi bajom nincs magammal nélküle se. Ha lenne ilyen bajom, akkor nem lenne olyan tapasztalatom, hogy akkor mit gondolnak rólam mások, ha nincs rajtam smink, mert akkor nem mennék ki emberek közé smink nélkül....

2022. dec. 16. 20:11
 9/28 anonim ***** válasza:
40%

Nagyobb egyszerű a válasz. Mert ribizlis.


És értelmes okos ribizli nagyon ritka.

2022. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%

Mit foglalkozol vele, hogy mások butának néznek?


Az erősen sminkelt nők buta benyomást tesznek, de az okos no nem akad fenn ezen.

2022. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!