Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek nagyjából hülyéne...

Miért néznek nagyjából hülyének, ha láthatóan sminket viselek nőként?

Figyelt kérdés

Szeretek feltűnően sminkelni a hétköznapokban is. Itt leginkább a színes-élénk szemsminkre gondolok, azon kívül csak korrektor.

Konkrétan, ha sminkben vagyok, és nem olyan emberek vesznek körül, akik jól ismernek, vagy kifejezetten új emberek vannak körülöttem, sosem tudják rólam elképzelni, hogy egy minimálisan is értelmes vagyok. Egyetemen is folyton az történik, hogy hallom, hogy pár szaktársam beszélget egymás között, hogy na vajon ki megy pótvizsgára, javító zh-t írni, én vagyok az első, akire gondolnak, hogy hú, na neki tuti szüksége lesz rá, mert nem túl okos. De így szó szerint. Holott kire ír rá a fél csoport, akár az is, aki ilyeneket feltételez, ha az egyik feladatot nem érti a háziban? Rám...

Ha valaki meg akar magyarázni nekem bármit is, de nem ismer közelről, akkor mindig szájbarágósan, többször, jó lassan elismételve.

Ha valakivel elsőnek beszélek, és szóba kerül, hogy ki melyik egyetemen tanul, milyen szakon, mindig megkapom, hogy nahááát nem nézel ki úgy, mint, aki képes felfogni az ilyesmit.

És ezek a szituációk csak akkor történnek meg, ha láthatóan viselek sminket. Smink nélkül nem. Olyankor senki nem feltételezi, hogy megbuktam xy vizsgán, senki nem akar számba rágni semmit, nem kapom meg, hogy mennyire elképzelhetetlen így ránézésre, hogy matek alapszakon vagyok.


Miért néznek automatikusan butábbnak, ha sminket viselek?



2022. dec. 16. 19:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem te hiszed annak magad, és kivetíted másokra.


Én szemüvegben érzem magam hülyének. Tudom, az a sztereotípia, hogy a szemüvegben okosabbnak tűnik az ember, de én vaksi gyógyegérnek érzem magam benne. És arra gondolok, mások is annak hisznek.

2022. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

#21 Nem érzem magam hülyének. Konkrétan hallom a megjegyzéseket magam mögött, hallom, hogy mit mondanak nekem szemtől szemben, látom, hogy milyen arcot vágnak közben.

Azért ha valakivel beszélgetek, mondom, hogy milyen szakon vagyok, és erre visszafogott fintorral közli sz szerint, hogy nem úgy nézel ki, mint aki képes felfogni a szakon lévő tárgyak közül bármit is, ott azért eléggé gyanús hogy nem én gondolok bele többet.

Meg például ha rosszul érezném magam sminkben (ha hülyének érezném magam benne, az pl egy ok lenne), akkor még mindig ott az opció, hogy nem sminkelek. Ez azért rugalmasabban kezelhető, mint szemüveget viselni. :D

2022. dec. 17. 15:36
 23/28 anonim ***** válasza:
17%
És ezt mind a smink miatt? Azt hallod őket suttogni, hogy "nézd a szemhéjpúderét, ez tök ostoba"?
2022. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
#23 Nem, így szó szerint nem. Remélem nem tudatosan forgatod ki a szavaimat... Mint írtam, csak akkor kapok olyan megnyilvánulásokat, amik arra utalnak, hogy hülye vagyok, ha éppen ki vagyok sminkelve.
2022. dec. 17. 16:11
 25/28 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy, szeretném megérteni, mi történik. Ha nem azt mondják, hogy a sminked miatt, akkor te látod bele. Lehet, máshogy viselkedsz, lehet tényleg, hogy rosszul sminkelsz. Lehet sminkben magabiztosabb vagy és ezért mondanak ilyet, ha meg csendben vagy észre sem vesznek.


"nahááát nem nézel ki úgy, mint, aki képes felfogni az ilyesmit"


Ilyet nem tudok elképzelni, hogy valaki csak a smink miatt mondjon. Aki ennyire gonosz, annak mindegy, hogy mi van az arcodon, nem fogja vissza magát, sőt.

2022. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek külső alapján itélkeznek, bárki bármit momd, az az első amit látnak. És az embereknek már egy véleménye, most van a legnagyobb divatja bárkit hogyan alázzunk meg, itélkezünk a másik ember felett.

Régen én is imádtam színes sminkeket viselni, volt is bámulás.

Mostanában naturálisabb színeket, meg természetesen sminkelek mert most ez tetszik.

Sok embernek nem tetszik a színes hétköznap, nem fér bele az emberek komfort zónájába, és megbámulnak. Pláne kishazánkban van ennek a legnagyobb divatja hogy mimden miatt is bámuljuk egymást. Szard le.

2022. dec. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
29%
Erre annyi a válasz: Magyarország.
2023. febr. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 NTBS ***** válasza:
32%
Mert általában a butább nők sminkelik túl magukat.
2023. febr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!