Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mondunk olyat, hogy alacson...

Ha mondunk olyat, hogy alacsony az IQ-ja vagy alacsony EQ-ja, akkor mondhatunk olyat egy önbizalomhiányos emberre, hogy alacsony az egója? Esetleg egy nagyképű emberre azt, hogy magas az egója?

Figyelt kérdés
Hallottátok már ezt a kifejezést, hogy alacsony/magas egó?

2022. dec. 16. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem félreérthető.


Az önbizalomhiánynak nem mondanám a nagyképűséget az ellentétnek, mivel mindkettő egy torz önképet jelöl. Az önbizalomhiány ellentéte inkább az önbizalom megléte, míg a nagyképűségé az önkritika.

2022. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Már önmagában nagyképűség ezzel foglalkozni. Társkereső oldalon ismertem meg az EQ kifejezést, korábban azt se tudtam mi az. Egy újabb kifejezése a nagyképűségnek.
2022. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es


A kérdésemben melyik az a kifejezés, ami alapján azt gondolod, hogy nagyképűség ezzel foglalkozni? Mármint én vagyok ezzel nagyképű? Miért baj, ha feltettem azt a kérdést, hogy mondunk-e olyat, hogy alacsony vagy éppen magas az egója? Az EQ-ról mit hallottál, hogy ilyen negatív a véleményed?

2022. dec. 16. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem mondok ilyet. Az IQ és EQ annál jobb, minél magasabb. Az ego esetében egy egészséges szintet kell belőni, ami nem túl magas és nem túl alacsony, hanem összhangban van az emberrel. Tehát teljesen más jellegű "mértékegység".
2022. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem meg a százalékon alacsony, akik lepontoztak nem sok EQval rendelkezhettek. Csak véleményt írtam, sajnálom ha sokan magukra ismertek.
2022. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!