Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hazudnak ennyit a pasik ?

Miért hazudnak ennyit a pasik ?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikkben hogy leginkább önvédelemből hazudnak. Csak nálam ez nem igazán működik mert egyből megérzem ha valaki hazudik legyen az nő vagy férfi.


Szimplán nem értem miért nehéz ennyire a férfiak többségének igazat mondani?


Én is meg sok másik barátnőm egyaránt tapasztalta hogy a féfiak nagyon szeretnek hazudozni! Számomra ez visszataszító!


Inkább mondja meg az igazat akár rossz akár jó. Mert szerintem mindenkinek jár az igazság!



2022. dec. 22. 08:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Rossz körökben ismerkedtek vagy nem vagytok jó ember ismerők. Nem tudom milyen választ várnál ide, de én például nem szoktam, de sajnos ismerek olyat aki mindig hazudozik. Szerintem ez amúgy sem attól függ hogy ki milyen nemű.
2022. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 K.O. ***** válasza:
62%
sztem azert mert nagyon sok ember keptelen mit kezdeni az igazsaggal.. nem tudjak elfogadni, feldolgozni stb de legtobbszor celja van vele egy embernek sztem es igaza van az elsonek, mindenki hazudozik, nem csak a ferfiak
2022. dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

-Drágám szerinted kövér vagyok;hogy nézek ki?

-Persze.Mint egy koca...

2022. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Persze, mondjuk meg az igazat aztán hallgassuk az órákig elhúzódó vitát. Mondjuk, ha értelmes emberek lennétek akivel lehet kommunikálni és nem kezd el hisztizni rögtön, akkor nem hazudnának nektek.
2022. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Én is ezt tapasztaltam, próbálják elkerülni a konfliktust, de sokszor nagyon bénák benne. Talán ez a különbség abban ahogy a nők hazudnak, szerintem általánosságban a nők jobban hazudnak mert eleve arra vagyunk nevelve hogy kedvesnek, udvariasnak és mosolygósnak, nőiesnek kell lennünk, még ha semmi kedvünk hozzá akkor is. Férfiakkal szemben nincs ilyen elvárás, talán az udvariasság de hamar kikopik az is, utána mikor kapcsolatba kerülnek a nőkkel, akkor ezért nem értik meg őket és ezért hazudnak hogy elkerüljék a konfliktusokat. De mivel nincsenek úgy kiképezve mint a nők baromi átlátszóak sajnos, ami továbbra is ugyanúgy rossz érzés annak aki átlát rajta.

Az én párom néha túl is komplikálja hogy azt gondolja engem bántana az őszinte válasza közben nem, ezért össze vissza keveri magát ellentmondásba.

2022. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%

#1-nek van igaza, férfi nő, mindegy, van aki hazudozik és van aki meg nem.

A környezetemben éppen úgy voltak nők akik átverték a férjüket, pasijukat - sógornőm volt az egyik két kisgyerekkel, hogy míg az öcsém éjt nappallá téve melózott értük, ő bepasizott és ki tudja mióta csinálta. De ott sem lehet egyértelműen csak őt hibáztatni, hiszen ha megkapta volna a férjétől azt a figyelmet amire vágyott, nem keresett volna mást. de hazudni akkor is ő hazudott. Ahogy kollégám is volt aki alig másfél éves gyermeknél döbbent rá, hogy a feleségének pasija van, vagy éppen szomszédunk, akinek a férje más városban dolgozott és csak hétvégén jöhetett haza - a hét közepén azonban más pasi aludt az ágyában, a 2 gyereküket is a kedves feleség arra tanította be, hogy ezt sok hónapon keresztül eltitkolják az apjuk elől.

De ugyanígy megvan a férfi változata is, nekem sem volt kellemes amikor a párom egy kollégája megkérdezte, hogy ugyan a férjem miért is száll le reggelente a lakótelepen BEFELÉ menet munkába a céges buszról, amivel tudtommal dolgozni járt minden nap. Igen érdekes beszélgetés követte amikor hazaérkezett.

Inkább mondjuk azt hogy valamilyen szinten mindenki szokott hazudni - vagy legalább nem elmondani a teljes igazságot. A pasik azért hazudnak, mert van nő aki hisz nekik és megtehetik, ahogy a nők is ugyanezért hazudnak. Sokan meg maguknak hazudnak, csak hogy jobban érezzék magukat. Még én sem vagyok más.

2022. dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Nők is hazudhatnak
2022. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%

A pasik nem hazudnak.

Ellenben a nők... Huhh. Mint a vízfolyás.

2022. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

"De ott sem lehet egyértelműen csak őt hibáztatni, hiszen ha megkapta volna a férjétől azt a figyelmet amire vágyott, nem keresett volna mást."


Persze,de gondolom az "igavonó barom" jól jött neki.A kettőt együtt meg nehéz összehozni.


Kérdező

Olyan ember nincs(szerintem még a pszichopaták sem)aki szeret hazudozni,csak valamiért kényszerét érzi.Persze most ez nem mentség a hazudozásra.Férfiaknál több oka lehet:

-Kisebbségi komplexus(ez szerintem elég gyakori)

-Fölösleges konfliktusok elkerülése.Mert azért valljuk be,ha egy nő 15 000 Ft-os frizurája nem tetszik neki,vagy szimplán hidegen hagyja,akkor sem mondhatja meg az igazságot.És van még pár ilyen.

-Elvárások.Ez kapcsolódik a kisebbségi komplexushoz is.Egy férfi értsen mindenhez,legyen önálló,határozott,de úgy,ahogy a nő akarja,azaz mégsem,mert ha úgy tesz,ahogy a nő akarja,akkor átfordul papucsba,de azért egy modern nőt ne irányítson egy férfi,miközben a nő maga sem tudja,hogy igazából mit akar.

Persze van az a hazugság,amikor párkapcsolatban ott egy másik/vagy akár több nő is a háttérben,ne ez már húzósabb,mert a férfi könnyen elintézi magában az ügyet,de melyik nő tolerálja ezt,ha kiderül(tehát fölösleges stresszhelyzetet teremt a nőnek)? Hát nem sok.

2022. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

#8 "A pasik nem hazudnak."

Persze, persze.

Ehhez képest a pasik összetartanak a hazugságban. Egyik alkalommal a párom egy barátja rákérdezett, előző nap miért nem ment focizni a párom. Gondolkodtam, hogy hol is járt, hogy tudjak válaszolni, de ezt félreértette a srác és azonnal visszakozott, hogy "vagy rosszul emlékszem, ott volt? Tényleg, ott volt, bocsi, csak kevertem."

Nagyon röhögtem azon hogy próbálta menteni a páromat miközben tényleg nem volt focizni, tudtam is róla, csak nem jutott eszembe mit mondott mit kellett elintéznie.

2022. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!