Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell szégyellni (30...

Miért kell szégyellni (30 felett) a mamahotelt? Miért ez a nagy megbélyegzés az EU 2. legszegényebb országában?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésemnél megkaptam a magamét, úgyhogy ebből a kontextusból érdekelne a válasz.

Mi a gond, ha valaki felnőttként a szüleivel él, ha nincs barátnője és nem is akarja más zsebét tömni az albérlettel, ahol még egyedül be is kattanna?


Kinek milyen joga van ebben ítéletet hozni főleg a magyar fizetések tudatában?

Rengeteg cikk szól arról, hogy nálunk csak Bulgáriában alacsonyabb a minimálbér meg az egy főre jutó vásárlóerő (a jólét legfőbb mutatója).


Vagy itt mindenki +600 ezreket keres fejenként akik itt osztják az észt a mamahotel témában?

Nekem amúgy nettó 280 a fizum pedig informatikusként végeztem az egyetemen. Ebből lejönne kb. 150 ezer albérlet (vidéken) és maradna 130 ezer a rezsire/kajára/ruházkodásra/autófenntartásra (ingázom elég nagy távolságot) meg egyéb fontos kiadásokra.



2022. dec. 24. 15:24
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
21%
Hát ha minimálbért keresel, akkor már eleve egy lúzer vagy, és nem, a jólét korrekt mutatója a vagyon, a megtakarítás, nem egy pillanatnyi fogyasztás.
2022. dec. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
18%
Mert szánalmas.
2022. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

#1: Diszlexiás vagy, mivel nem olvastad, hogy mennyi a fizetésem. A 280 nettó az marhára nem minimálbár, hanem bruttó 430 ezer. Nézz utána mennyi ma a minimálbér és utána okoskodj!


#2: Miért? Nektek mennyi a fizetésetek? Szerintetek Magyarországon mennyi az átlagos (nem kozmetikázott KSH) fizetés?

2022. dec. 24. 15:57
 4/47 anonim ***** válasza:
16%
Jaj, így szegény úgy szegény. Arra nem gondolsz, hogy anyádnak/apádnak is ugyanannyiba kerül a kenyér, te retkes vérszívó?
2022. dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
64%
Tőlem mindenki úgy él ahogy akar. Azért mert te ezt szégyelled az a te bajod. Ha nem tetszik változtass.
2022. dec. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
16%
3: Mit rinyálsz akkor a minimálbérrel? Amúgy nálunk az összes informatikus többet kap nettóban mint te bruttóban, elég nagy lúzer vagy. Kulcsszavak, amiből látni lehet: mamahotel, minimálbér, Bulgária, kozmetikázott.
2022. dec. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
58%

Kibuktál az egyetemről vagy végigbukdácsoltad, esetleg nem a szakmában dolgozol? Informatikusnak nevetséges ez a bér.


nem azt kell szégyellni hogy a szüleiddel laksz, hanem a mamahotelt ami = azzal, hogy főznek, mosnak, takarítanak rád, te meg csak tespedsz otthon és semmit se kezdesz magaddal.

2022. dec. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
96%
Belerúgni a másikba tipikus magyar mentalitás, olyan természetes és az élettel velejáró dolog számunkra, mint más ember számára a lélegzés.
2022. dec. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
88%
Mert a saját nyomorukat így élik ki másokon. ÉN is gyűjtögettem ezerrel, hogy majd veszek házat, mikor még normális árakon voltak, aztán jött a CSOK és kilőttek az árak. Nem bírtam utolérni azóta sem, kölcsönt meg nem vagyok hajlandó felvenni, hogy negyven évig fizessem, főleg ilyen időkben, mikor bármi történhet. Nevetséges.
2022. dec. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
98%
Én is ebben a helyzetben vagyok 28 évesen. Volt is rá példa hogy munkatársam kicsit gúnyolódott ezen. Aztán róla is kiderült, hogy úgy vett házat, hogy a szülei eladtak egy örökölt ingatlant, meg mellette gyűjtöttek is neki pénzt iskolás kora óta, aztán csak pár millió hitelt kellett felvennie. Így könnyű okoskodni. Nekem 100 ezer forintot nem adott még senki, mindenért magam dolgoztam meg.
2022. dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!