Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szorongással küzdő embereket...

A szorongással küzdő embereket miért belyegzi meg a társadalom?

Figyelt kérdés
Főleg, ha férfi.

2022. júl. 7. 17:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
33%
Nem bélyegzi.
2022. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek alapvetően sokkal előítéletesebbek akkor, ha valaki egy olyan betegségben szenved amelynek nincsenek kívülről látható egyértelmű jelei. Akár értem ide a pszichiátriai betegségeket, de sok más egyéb, fizikális betegség is létezik amelynek kívülről nem lesz látható jele.

Illetve, szerintem a férfiak felé talán még előítéletesebbek is vagyunk, mivel nagyon sok ember fejében még mindig az a kép él hogy egy férfi olyan mint egy kődarab, nem sír, nem szorong, nem fél...Ezért is nehéz megérteni számukra azt hogy igen, a férfiak is ugyanúgy emberek, vannak érzelmeik, kűzdhetnek problémákkal, betegségekkel. Azt pedig talán még nehezebb lenyelnie sokaknak hogy nem, nem szégyen ha egy férfi segítséget kér, akkor sem ha pszichológushoz vagy pszichiáterhez megy. Ez nem a gyengeség jele, sőt - Szerintem baromi nagy erő és bátorság kell ahhoz hogy valaki képes legyen erre, főleg hogy ha egy férfiról van szó.

2022. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
24%
Sztem inkabb csak levegonek nezik
2022. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%
Mert még mindig abban a hitben élnek hogy a depresszió, szorongás és egyéb mentális problémák mind "úri betegség". Sokáig jártam depresszióval pszichológushoz és ez véletlenül kitudódott.(nem titkoltam soha de nem is hirdettem, és nem azért mert szégyelltem, hanem mert senkinek semmi köze nem volt hozzá) Olyan "kommenteket" kaptam, hogy "csak jó dolgomban vagyok depressziós" "régen nem volt ennyi depressziós, mert az embereknek annyi dolga volt, hogy nem értek rá depressziózni" "egyetem helyett kapálnom kéne és nem lenne ennyi időm unatkozni" (személyes kedvenc😂) Szóval igen, az ilyen dolgoknak a mai napig van egy jól bevésődött szar megítélése.
2022. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
20%
Mert a természet is ki taszítja magából a gyengét sajna.
2022. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
37%

Mit értünk megbélyegzés alatt?


a többség nem bélyegez meg senkit, szimplán csak nem érzik jól magukat egy mentálisan beteg ember társaságában. Ami meg valahol érthető.

2022. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
20%
En inkabb csak kerulom a kattosokat, van eleg normalis ember minek szenvedni vkivel
2022. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%

Az egybites magyar társadalom...

Normális országokban teljesen elfogadott, ha van pszichologusod. Itt nincs a léleknek kultúrája, létjogosultsága.

Viszontvan egy ősi gyógymód mindenre: a kapálás.

2022. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%
Mert ma agyatlan pozitív életszemléletűnek kell lenni. A másik meg, hogy ők reálisan látják a világot, és ezt sokan nem akarják:).
2022. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
18%
"Reálisan"... Nyilván... :D
2022. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!