Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholt kedvelő emberként,...

Alkoholt kedvelő emberként, számomra érthetetlen hogy miként válik valaki az alkoholizmus olyan szakaszába, hogy már az arca is vizesedik, pár évet még élhet, az ilyen sorsoknak mi az előzménye?

Figyelt kérdés

Kamaszként kóstoltam alkoholt először, később azért már le ment egy-egy tiszta rövid, vagy sör, vannak szép emlékeim amit most is megélnék bármikor, ugyanakkor legalább annyi csúnya, akár halállal végződő alkalmaink is voltak, részegen motorozás, tóba ugrálás, tűzijáték szétrobbant a kezembe, tűzőnapon elaludtunk borozás után, de nem volt ezekből gond.


Ismerem a kínzó másnapot, amikor egy pohár víz láttán is hánynék, viszont idővel mégis előkerül az alkohol, ez ilyen. Nem tudom miként lehet eljutni odáig hogy valaki úgy megjárja az itallal, hogy az vigye el.


2022. dec. 25. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy nagyon lassú és emiatt alattomos folyamat. Nem a 17 éves hétvégénként rohamivókból lesz alkoholista.

Abból lesz, aki az elején le se részegedik tőle. Csak egy kis söröcske munka után. 1 vagy 2. Aztán 2-3. Aztán otthon is. Majd ha pl építőiparban dolgozik, akkor meló vége előtt is kicsivel. Aztán már meló elején is.

Nagyon lassú az átmenet, szinte észrevehetetlenül csúszik bele az ember, nincs ilyen éles kontraszt, mert az nyilván más lenne.

2022. dec. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Te is jó úton haladsz.
2022. dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Azért érdekes amit írsz, mert én akkor is megiszok 2 sört du. ha leraktam az autót, és tudom hogy a csaj is dolgozik, nem kell hozzá menni.

Munka után is ittam 1 sört, amikor utáltam az egész emberiséget, annyira rossz nap volt.

Mértéktelenül lehet hogy ittam 2-3 alkalommal, de annak rövid időn belül hányás, majd 1 teljes nap kínlódás lett a vége, és ez elég visszatartó erő számomra.

2022. dec. 25. 01:32
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Hát szerintem 1-1 sör nem olyan káros. Én fénykoromban 6 litereket ittam (olyan 10 volt a max) aztán átálltam a borra. A bortól sokszor se kép-se hang, volt hogy több helyen eltört a kezem lábam, aztáá több hónapos lábadozás. Most is összetörtem magam. Most megint pihenek. Na majd meglátom ezek után vissza tudok e venni. De mondjuk én alkoholista vagyok.

Az a lény eg hülyeséget írnak. 1-1 sör nem káros, de még 3-4 se napiba. Jót tesz a vesének.

A töményebbek viszont hamar függővé tehetik az embert.

2022. dec. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
#1 vagyok. Lepontozásból ítélve sokak szerint úgy néz ki az alkoholizmus, hogy egyik nap még semmit se iszik valaki, másnap már napi szinten kezd meginni 10-15 sört vagy fél liter vodkát vagy két liter bort?
2022. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

#5:

Valószínűleg a #4-es turbóalkesz pontozott le, mert most is be van mukorodva, és azt hiszi ő a PiaMózes.

2022. dec. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem így van. Én vagyok 4-es, most nyomok mindenkire zöldet ;)
2022. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy még 1 dolog. A sörtől nem alakul ki fizikai függőség, mert ahhoz rövid ideig van berúgva az ember (pl éjszaka kitisztul). Ahhoz hogy tipikus fizikai függőség kialakuljon legalább bort kell inni.
2022. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
85%
Hát az alkoholizmus nem a fizikai függőséggel Indul. Lehet ám mindenkinek más más az szint mikor már nincs visszaút . jómagam fiatal koromban rendszeresen fogyasztottam haverokkal, aztán állandó éjszakázás után azzal tudtam csak elaludni. Két év múlva kezdtem érezni , hogy ez így nem lesz jó itt bajok vannak, így leálltam teljesen, majd pár év múlva újra piazgattam finoman, aztán megint szünet . Én úgy érzem addiktív személyiség vagyok, nekem könnyebben kialakul a függőség . Problémákat próbálok megoldani vele így én nem engedhetem meg , hogy a hétköznapjaim része legyen mert fejben màr a határàn álltam az ároknak
2022. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Éjszakázás alatt a munkahelyre
2022. dec. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!