Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy társaság tagjai szombat...

Ha egy társaság tagjai szombatonként összegyűlnek a kocsmában inni és beszélgetni, az is alkoholizmus, vagy egyszerűen a társasági élet velejárója?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 18. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Mennyit isznak, az is kérdés. Ha nem lesznek sakálrészegek és tényleg nincs máskor pia, azért én nem aggódnék heti 1 alkalom miatt.
2022. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem semmi jelentősége a címkézésnek. Ha valaki megtartja azt a mértéket, ami még nem káros az egészségére, semmi gond. De belül mindenki tudja, érzi, ha gondja van az alkohollal. A társaság tagjai mind különböző emberek. Az egyikük lehet, hogy tényleg csak a szombati bulin gurít le egy-két sört míg egy másik minden nap. Nem mellesleg pedig nem az alkohol az egyetlen lényeges kérdés. Mennyire étkeznek egészségesen? Végeznek testmozgást? Dohányoznak? Mert lehet valaki abszcinens is, de ha emellett kövér és lusta, akkor egészségtelenebb a heti egyszer sörözőnél. De az is elgondolkodtató, hogy ha valaki ugyan csak heti egyszer iszik, de akkor képszakadásig...
2022. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem sem azok, bár van aki szerint igen, hiszen definíció szerint ha mindig ugyanabban az időben isznak, és szokássá válik, akkor már alkoholizmusnak tekinthető.
2022. ápr. 18. 13:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholizmus azon múlik, hogy ha azt mondja valaki, hogy mától nem ihatsz egy kortyot sem 3 hónapon át, akkor képes vagy-e ezt a hírt vállrándítva fogadni és ugyanolyan jól érezni magad.
2022. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!