Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is vissza kéne...

Szerintetek is vissza kéne adnom a kölcsönkért könyvet? Ti mit tennétek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

1,5 éve a barátom/haverom kölcsönadott nekem néhány tankönyvet.


Nagyjából 1 éve(már korábban is volt hasonló, csak ritkábban) folyton lekezelő, cinikus hangnemben beszélt velem, néha úgy beszélt velem mint a kutyával, tiltogatott, aztán feloldott, meg egyre durvábban beszélt velem. Többször is leírtam neki, hogy ha ezt az alpári stílust folytatja akkor inkább ne is beszéljünk. Aztán ez a beszélgetés átment sz.rdobálásba a részéről, aztán én is elküldtem a fenébe.


Aztán fél év múlva írt, hogy LEHET hogy kicsit flegmább volt a kelleténél, de ő adna ennek még egy esélyt. Én leírtam neki ugyanazt mint korábban hogyha tud velem normálisan kommunikálni akkor rendben van, erre ő kitérő választ adott. Azután nem írt.


Most megkeresett a tankönyvek miatt, amire én nemmel válaszoltam,erre lepatkányozott és letiltott. 2 hét múlva megint rámírt, egy ideig diplomatikus volt, én leírtam neki hogy ahogy eddig viselkedett velem, ne számítson arra hogy visszakapja a könyveket, aztán megint anyázott. Ma is elkérte, másodjára is elmondtam neki, hogyha normálisan viselkedett volna, meg bocsánatot kért volna akkor visszaadtam volna neki a könyveket. Most a halálomat kívánta :)


Tudom hogy az az ő tulajdona, de én úgy gondolom hogy az hogy én nem adom neki vissza a kölcsönt(könyveket) az egy következmény. Nekem a felém nyújtott tiszteletadás a könyvek záloga. Nem lehet azt hogy sértegetett meg undorítóan beszélt velem pénzben kifejezni/materializálni. Az hogy én visszaadom neki a könyveket azt jelenti hogy ő "büntetlenül" sértegetett, beszélt velem undorítóan meg lekezelően viselkedett. Miért várja el hogy korrekt legyek vele amikor ő sem az? Barátságot már elveszítettem, egy utolsó senkinek tekint és még tegyek neki szivességet hogy visszaadom neki a könyveit?



2022. dec. 25. 04:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy vissza.

Neked is van egy kapd be a *aszomat stílusod, legalább megpróbálhatnál most okosabb lenni.

2022. dec. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Több ember is azt mondta hogy adjam vissza neki a könyveket. Valahogy nem értik meg hogy én a sértegetést, a másik emberszámba nem nézését meg a cinikus lekezelő hangnemet így forintosítottam. Tényleg adjam neki oda a könyveket, ő meg belenevet az arcomba, hisz szxrba se vesz és még következménye sincs annak amit csinált.


fontos a megbocsátás meg ha megdobnak kővel dobj vissza kenyérrel elv, de szerintem ha valaki sokadjára nem korrekt és belenevet az arcodba, az megérdemli hogy vele szemben se legyenek korrektek.

2022. dec. 25. 05:05
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a felém nyújtott tiszteletadás a könyvek záloga.”


Semmi köze az egyiknek a másikhoz. Abszolút rosszul látod, mert nincs még kifejlődött igazságérzeted. Később, felnőtt korban az ilyenek miatt mint te, foglalják le a bíróságot.

Add vissza neki ami az övé.

2022. dec. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Add vissza. Az ő tulajdona. Az övé. Nem adod vissza, az lopásnak számít.

Amúgy tényleg elég patkány stílusod ebből a szövegből következtetve. Szerintem még ő járt jól, hogy vége ennek a barátságnak.

2022. dec. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megkaptad a könyveket jól esett, hogy kisegített és nem kellett megvenned. Gondolj erre a jótettére és add vissza.

Ha nem lenne nálad a könyve akkor, hogy állnál bosszút?

Gyerekes és beteg dolog.

2022. dec. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Miért lenne patkány stílusom? Végig korrekt voltam vele, azon voltam hogy fennmaradjon a barátságunk, erre ő random tiltogatott fb-n aztán bunkón válaszolgatott. Majd bocsánatot sem tudott kérni a stílusáért. Értem hogy az az övé, de normális hogy ő így beszélt velem?


Miből szűrted le, hogy patkány stílusom van?

2022. dec. 25. 05:17
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vissza kell adnod, nem is értem, hogy merült fel benned, hogy nem. Ha nem akarsz vele találkozni akkor kérj meg egy közös ismerőst, add fel csomagban, akármi. Amúgy mijafaxért kommunikáltok még egyáltalán? Mit érdekel, ha letilt?
2022. dec. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Te sem vagy tőle jobb...
2022. dec. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem fog tisztelni mert nem adod neki a könyveit, sőt meglepő lesz amit írok, de akkor sem, ha visszaadod. Add neki vissza és felejtsd el ezt a haverságot. Valószínűleg ő sem akar veled beszélni, csak próbált annyira kedves lenni, hogy visszaadd végre a tulajdonát.

Szóval add vissza neki (egyébként nő létemre én már bevertem volna az orrodat mert 1,5 év alatt nem tudtad önszántadból visszaadni a könyveket és könyörögni meg a s.ggedet kell nyalni, hogy végre hajlandó legyél rá)

2022. dec. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Szóval lényegében lopsz :D


Amúgy nagyon kíváncsi lennék, hogy más országban más társadalomban is ilyenek-e az emberek, mint nálunk, hogyha valamit kölcsön adsz akkor azt "véletlenül" megtartják és sose kerül vissza? Mármint bocsánat az off-ért, de ez annyira tipikus.


Egyébként én visszaadtam volna és lezártam volna vele az egész beszélgetést. Attól, hogy prolin beszél veled és tiszteletlen még az ő tulajdona és ez így gyakorlatilag lopás a részedről.

2022. dec. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!