Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is vissza kéne...

Szerintetek is vissza kéne adnom a kölcsönkért könyvet? Ti mit tennétek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

1,5 éve a barátom/haverom kölcsönadott nekem néhány tankönyvet.


Nagyjából 1 éve(már korábban is volt hasonló, csak ritkábban) folyton lekezelő, cinikus hangnemben beszélt velem, néha úgy beszélt velem mint a kutyával, tiltogatott, aztán feloldott, meg egyre durvábban beszélt velem. Többször is leírtam neki, hogy ha ezt az alpári stílust folytatja akkor inkább ne is beszéljünk. Aztán ez a beszélgetés átment sz.rdobálásba a részéről, aztán én is elküldtem a fenébe.


Aztán fél év múlva írt, hogy LEHET hogy kicsit flegmább volt a kelleténél, de ő adna ennek még egy esélyt. Én leírtam neki ugyanazt mint korábban hogyha tud velem normálisan kommunikálni akkor rendben van, erre ő kitérő választ adott. Azután nem írt.


Most megkeresett a tankönyvek miatt, amire én nemmel válaszoltam,erre lepatkányozott és letiltott. 2 hét múlva megint rámírt, egy ideig diplomatikus volt, én leírtam neki hogy ahogy eddig viselkedett velem, ne számítson arra hogy visszakapja a könyveket, aztán megint anyázott. Ma is elkérte, másodjára is elmondtam neki, hogyha normálisan viselkedett volna, meg bocsánatot kért volna akkor visszaadtam volna neki a könyveket. Most a halálomat kívánta :)


Tudom hogy az az ő tulajdona, de én úgy gondolom hogy az hogy én nem adom neki vissza a kölcsönt(könyveket) az egy következmény. Nekem a felém nyújtott tiszteletadás a könyvek záloga. Nem lehet azt hogy sértegetett meg undorítóan beszélt velem pénzben kifejezni/materializálni. Az hogy én visszaadom neki a könyveket azt jelenti hogy ő "büntetlenül" sértegetett, beszélt velem undorítóan meg lekezelően viselkedett. Miért várja el hogy korrekt legyek vele amikor ő sem az? Barátságot már elveszítettem, egy utolsó senkinek tekint és még tegyek neki szivességet hogy visszaadom neki a könyveit?



2022. dec. 25. 04:51
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Add vissza neki, utána pedig szakíts meg vele minden kapcsolatot! Jobb lesz úgy mindkettőtöknek.
2022. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
ha nem adod vissza az lopás , te tolvaj vagy ?
2022. dec. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Azok akik azt írták hogy orrba vernének, ugye tudják hogy semmivel sem jobbak egy tolvajnál? Mindkettő ugyanolyan bűn. Normál esetben én is visszaadtam volna neki a könyvet, de aki többszöri figyelmeztetés után is így beszél velem és ennyire semmibe néz és a halálomat kívánja többször is, annak nem adom vissza a könyveit.

Valahogy a többség elfelejti hogy a másik halálát kívánni, meg elküldeni valakit többször is a faxba meg lepatkányozni nem normális dolog.


Amúgy már 1 éve nem tartom a sráccal a kapcsolatot. Fél éve válaszoltam az üzenetére, aztán most a könyvre. De ezt is írtam már. Ahogy írtam, előtte volt botrányos a viselkedése. Akkor még bőven nem voltam tolvaj, nem hiszem hogy megérdemeltem volna azt a hangnemet.


Igaza van annak aki azt írta hogy tiltanom kellett volna,csak sajnos reménykedtem abban hogy változtat a stílusán.

2022. dec. 25. 11:06
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, add viszza a könyveit. Azok az ő tulajdona, neked semmi jogod nincs hozzájuk és nevetséges, hogy számodra nem alapvető, hogy amint nincs szükséged a kölcsön dolgokra, visszaadod őket.

Szidhatod a srácot, de nekem te tűnsz a rosszabb alaknak.

2022. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
"Normál esetben én is visszaadtam volna neki a könyvet, de aki többszöri figyelmeztetés után is így beszél velem és ennyire semmibe néz és a halálomat kívánja többször is, annak nem adom vissza a könyveit." bocsánat nem tudtam hogy te vagy dredd bíró , ez tipikus tolvaj mentalitás náluk a lopásra mindig van jó magyarázat és a gonosz többség ezt nem érti
2022. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Miért ragaszkodsz ennyire a hülye könyvekhez? Csak azért, hogy bosszantsd a másikat?


Miért nem egyszerűbb visszaküldeni neki és utána azt is elfelejteni, hogy létezett? Vagy inkább miért nem volt egyszerűbb?


Persze nem szép dolog szemét módon beszélni valakivel és lepatkányozni meg halálát kívánni stb, de lopni sem az. Egyszerűen nem értem, hogy merül fel benned, hogy egyáltalán megtartsd őket.

2022. dec. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak igennel vagy nemmel felelhetsz, a sértettséged legalizálja a lopást? Magyarázkodás nélkül!
2022. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

"annak nem adom vissza a könyveit."


Akkor miért írtad ki ezt a kérdést?

2022. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
hány évesek vagytok? F/l??
2022. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
89%
Aki a másik tulajdonát nem adja vissza, az tolvaj. Írd le szépen: tetű tolvaj vagyok, lopok attól, aki nem tetszik nekem.
2022. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!