Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is vissza kéne...

Szerintetek is vissza kéne adnom a kölcsönkért könyvet? Ti mit tennétek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

1,5 éve a barátom/haverom kölcsönadott nekem néhány tankönyvet.


Nagyjából 1 éve(már korábban is volt hasonló, csak ritkábban) folyton lekezelő, cinikus hangnemben beszélt velem, néha úgy beszélt velem mint a kutyával, tiltogatott, aztán feloldott, meg egyre durvábban beszélt velem. Többször is leírtam neki, hogy ha ezt az alpári stílust folytatja akkor inkább ne is beszéljünk. Aztán ez a beszélgetés átment sz.rdobálásba a részéről, aztán én is elküldtem a fenébe.


Aztán fél év múlva írt, hogy LEHET hogy kicsit flegmább volt a kelleténél, de ő adna ennek még egy esélyt. Én leírtam neki ugyanazt mint korábban hogyha tud velem normálisan kommunikálni akkor rendben van, erre ő kitérő választ adott. Azután nem írt.


Most megkeresett a tankönyvek miatt, amire én nemmel válaszoltam,erre lepatkányozott és letiltott. 2 hét múlva megint rámírt, egy ideig diplomatikus volt, én leírtam neki hogy ahogy eddig viselkedett velem, ne számítson arra hogy visszakapja a könyveket, aztán megint anyázott. Ma is elkérte, másodjára is elmondtam neki, hogyha normálisan viselkedett volna, meg bocsánatot kért volna akkor visszaadtam volna neki a könyveket. Most a halálomat kívánta :)


Tudom hogy az az ő tulajdona, de én úgy gondolom hogy az hogy én nem adom neki vissza a kölcsönt(könyveket) az egy következmény. Nekem a felém nyújtott tiszteletadás a könyvek záloga. Nem lehet azt hogy sértegetett meg undorítóan beszélt velem pénzben kifejezni/materializálni. Az hogy én visszaadom neki a könyveket azt jelenti hogy ő "büntetlenül" sértegetett, beszélt velem undorítóan meg lekezelően viselkedett. Miért várja el hogy korrekt legyek vele amikor ő sem az? Barátságot már elveszítettem, egy utolsó senkinek tekint és még tegyek neki szivességet hogy visszaadom neki a könyveit?



2022. dec. 25. 04:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%

Te is bunkóztál, fölényeskedtél vele, melyik cuccodat tartsa meg emiatt?

Neked egyáltalán nem feladatod őt megbüntetni a téged ért sérelmek miatt, nem vagy az anyja. Add vissza neki, ami az övé, és felejtsétek el egymást!

2022. dec. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
93%

Igen, nem a tiéd.

És terápiát is javaslok neked. Teljesen el van torzulva a valóságod.

2022. dec. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen add vissza.

A helyedben már kérés nélkül akkor adtam volna vissza, amikor először elküldted a fenébe. Ez nem bosszú, nem büntetés neki, azt sugallja, hogy ő fontos neked.

2022. dec. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert alpári a stílusa, attól még az az ő tulajdona és vissza kell adnod neki. Jóhogynem még könyörögjön, hogy visszakapja a saját könyveit, na elmész te a p*csaba…
2022. dec. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Oké, lehet, hogy ő cinikus és lekezelő volt, de hát szerintem egy tolvaj megérdemli, hogy így viselkedjenek vele.

Igen, a tolvaj te vagy.

2022. dec. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaadnám a könyveket, mert nem süllyedek le a bunkók szintjére. Ha ő többször tiltott és feloldott, akkor te mi a fenéért nem tiltottad le őt örökre? Ha ő nem tud rádírni akkor nem leszek köztetek trágár a kommunikáció.
2022. dec. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Kicsinyes seggfej vagy, mint a haverod. A zsák a foltjat tipikus esete....
2022. dec. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
10%
Nemtudom én teljesen egyetértek a kérdezővel sőt szerintem tovább is mehetne én minimum legfoglaltam volna kocsiját és a lakását is sőt a feleségét is hogy biztos legyen.
2022. dec. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt vissza kell adni, független az ügy attól, hogy egyébként milyen köztetek a viszony. Ha nagy értékű könyvek, még akár fel is jelenthet lopásért, legalábbis én megtenném a helyében.
2022. dec. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Küldd vissza postán, így nem találkoztok, nem tettél szívességet, ő meg visszakapta a tulajdonát.
2022. dec. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!