Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretem azt, ha sajnálnak?

Miért szeretem azt, ha sajnálnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20-as éveim közepén járok. Rengetegszer hallani, azt a sablon dumát, hogy "inkább 100 utálóm legyen, mint egy sajnálóm."

Én valahogy mindig az ellenkezőjét éreztem, mai napig sokszor érzem azt, hogy bár beteg lennék és foglalkoznának velem és sajnálnának.Sokszor a temetésem is elképzeltem, hogy síratnának a szeretteim stb.. Gyerekkoromban is így éreztem, bár egyke voltam, szóval nem voltam elhanyagolva. Anyám összes figyelme az enyém volt. Apám is szeretett a maga módján, viszont anyával elég balhés viszonyuk volt, bántalmazások stb.. Elég csendes és szűkszavú vagyok,hadarva is beszélek, nincsenek barátaim a csalódások miatt, munkahelyen kedvelnek, de felületesnek mondanám az egészet. Párom is van, ő is normális velem, figyel rám, szeretjük egymást.

Pár éve volt egy műtétem, annyira élveztem, ahogy a munkatársaknak is elmondhassam, hogy sajnáljanak.

Miért érzek így?


2022. dec. 26. 22:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Társaságban nem szeretek középpontban lenni, hallgatni szeretem a többieket, de nekem nehezen jutnak eszembe dolgok, ha kérdeznek gyors válasszal letudom.
2022. dec. 26. 22:35
 2/9 anonim válasza:
68%
Szerintem szeretet és figyelem hiányod van. Én kifejezetten kellemetlennek érzem ha sajnálnak. Valószínűleg nem cipelsz igazi fájdalmakat magadbban mert akkor nem örömmel töltene el ha sajnálnak meg ilyen gondolataid se lennének. Szedd össze magad!
2022. dec. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg keresed a vigaszt, a szeretetet. Pedig, így elolvasva egész jó életed van, de most komolyan! Nekem se munkahelyem, se párom, se apám sincs.
2022. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Látens münchausen szindróma.
2022. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mentális probléma!
2022. dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy sok esetben szerencsés vagyok, bár sokat küzdöttem önmagammal, hogy ne kallódjak el.

Mégis kicsi koromban mindig azt kérdeztem anyától hogy biztos hogy szeretsz? Most a párommal teszem ugyan ezt. Nem tervezett gyerek voltam, apámat feszültséggel töltötte el ha kisbabaként sírtam.

2022. dec. 26. 23:25
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Az a gond, hogy szeretetre, figyelemre vágysz, de azt összekevered a sajnálattal, ill. azt hiszed, hogy sajnáltatással azt ki tudod vívni.


Nos, nem egészen így van. A sajnálattal magadban erősíted a szerencsétlenségtudatot, hiszen a szerencsétlen embert sajnálják, aki szerencsétlen, annak az önbizalma is kisebb, akinek nincs önbizalma, az kevésbé szereti magát, aki kevésbé szereti magát, az mások szeretetét se tudja bevonzani, mások (egészséges emberek egészséges szeretettel) sem tudják szeretni.


Te nyilván egészséges szeretetre vágysz. Ehhez viszont az kell hogy legyen egészséges önbecsülésed, vagy legalább törekedj erre, szeresd magad, mert csak úgy tudsz másokat is egészségesen szeretni, és ők viszont szeretni.


Tehát egy kicsit helyre kell tenni a fejedben a dolgokat.

2022. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a részletes válaszod. Külsőmmel nincs bajom önbizalom terén, viszont a belsőm nagyon gyenge, sokszor áttapostak a lelkemen. Viszont sose értettem ezt a szeresd magad dolgot. Hogy szeressem magam, ha mások kihasználják azt, hogy sebezhetőbb és lelkisebb vagyok mint mások?
2022. dec. 26. 23:58
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Akkor ezek szerint igazam van.

Az önsajnálatot is be kell szüntetni, és a sajnáltatást is.

Azt lehet kihasználni, aki hagyja magát. Azért hagyja magát kihasználni az ilyen ember, mert azt hiszi, hogy ha ezt, azt amazt megcsinál, eltűr stb. akkor szeretni fogják. Fenéket! A szeretet nem ezen múlik, nem így működik! Aztán persze vannak a súlyosabb fokozatok, a testi vagy lelki bántalmazások, ahol szintén még el is hiheti az ember, hogy ő azt megérdemelte, és lemehet ennyire az önbecsülése.


Tehát a gond az, hogy kevés az önbecsülésed, az önbizalmad, és nem tudod meghúzni a határokat, ill. kiállni magadért.

Az már az önszeretet jele, hogy felismered, hogy mi a rossz neked, és nem hagyod, hogy azt megtegyék veled, és te sem csinálod magaddal. Az meg méginkább, ha azt is felismered, hogy mi a jó neked, és azt csinálod!


Ha azt csinálod, ami valóban jó neked, akkor jobban érzed magad. Ha egészséges célokat tűzöl ki magad elé, és azokat eléred, sikerélményed lesz, és nő az önbizalmad.


Persze nem azt mondom, hogy nem szabad másoknak segíteni, nagyon nem ezt mondom! Sőt. De az legyen a te döntésed, és csak akkor legyen, ha az ajándék önszántadból, vagy "csere". Nem úgy, hogy manipulálnak, kihasználnak téged.


Szóval tudni kell igent is és nemet is mondani. És tudni kell lezárni dolgokat. pl. nem ezeréves sérelmeken rágódni, hanem azon továbblépni, mert ameddig a múlton rágódsz, elszalasztod a jelent.

2022. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!