Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kellett ekkora ügyet...

Miért kellett ekkora ügyet csinálni abból, hogy melyik széken tárolja a bőröndjét?

Figyelt kérdés

Utaztam az IC-n haza, és egy fiatalember ült velem szembe, és a mellette lévő ülésen volt a bőröndje, és konkrétan megvette a maga melletti helyjegyet is + jegyet, hogy tudja hol tárolni a szarját.


A mellettem ülő nem nyugdíjas, hanem középkorú asszony megkérte, hogy vegye le, hogy odatudjon ülni, mert nem szeret menetiránnyal háttal ülni, erre a csávó kigúnyolta, hogy hát a bőröndje sem szeret úgy utazni, meg amúgy is ez az ő helye amiért fizetett, de menjen végig a vonaton valaki biztos szívesen helyet cserél vele.


És a legrosszabb az egészben, hogy tele volt a vagon életerős férfiakkal, de senki nem vonta kérdőre a srácot, komolyan ilyen mélyen vagyunk morálisan?


2022. dec. 28. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira nem szeretett volna menetiránnyal háttal ülni, akkor vett volna ő is szépen helyjegyet...


Nem egy idegen kell megoldja egy felnőtt ember kicsinyes problémáját és az is érthető, hogy a cuccait szeretné közel tudni magához.

2022. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Ha helyes vagy, akkor bármit megtehetsz büntetlenül.
2022. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 Én mindig online elővételben veszem a vonatjegyet, valahányszor kell helyjegy, de nincs olyan opció, hogy menetiránnyal háttal szeretnék-e ülni, vagy sem.


Amúgy jófejség helyet cserélni valakivel, hogy a másiknak jó legyen, de nem kötelező. Pali kifizette a jegyet a bőröndjének és pont. Valszeg nem akart maga mellé egy másik embert és ért neki ennyi pénzt az egész. Ez van. Nem kötelező jófejnek lenni.

Az meg kva undorító, hogy elvárnád, hogy mások ("életerős

férfiak") ott önbíráskodjanak helyetted, mert te egy gyáva szr vagy, kedves kérdező. Az meg mindennek a teteje, hogy igazad sincs a kérdésben. Semmi jogod nincs beleszólni, hogy más milyen legális dologra költi a pénzét és, hogy akar-e azzal jófejkedni.


Mondom ezt úgy, hogy én nem veszek jegyet a táskámnak, sőt, ha valaki beül az ablak melletti helyre, miközben nekem szól oda a helyjegyem, neki meg a folyosó felőli helyre, még azt se teszem szóvá. Sőt, kerestem már magamnak minden megálló után helyet ic-n, csak mert egy helyjegy nélküli néni befoglalta a helyemet, én meg nem találtam olyat, ahová ne szólt volna valaki más jegye. De nem kötelező mindenkinek jófejnek lennie. Ennyi.

2022. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett volna kérdőre vonni a srácot? Mert vett helyjegyet, és ott ült, ahová a helyjegyek szóltak? Azért hívják ezt a dolgot "helyjegy"-nek amúgy. A nőt megértem, nem szeret háttal ülni, van ilyen, de megkérdezte, az első utas nemet mondott, na bumm. Megkérdezhet egy másik utast, meg még egyet, stb. amíg valaki bele nem egyezik a helycserébe.

Szívességet tenni egyáltalán nem kötelező, főleg nem a saját kényelmetlenségünk árán.

2022. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

És mégis mit kellett volna csinálniuk az életerős férfiaknak?

Ha tudod mit kellett volna tenni akkor te miért vagy olyan életképtelen hogy másoktól várod a csodát?

2022. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Ugye mindenkinek világos, hogy a kérdező troll?


Ilyen nincs, hogy a bőröndjének vesz valaki helyjegyet.

Viszont van hely az ülések fölött a bőröndöknek.

2022. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Igazából annyi vonatjegyet + helyjegyet veszel, amennyit akarsz/van még a vonatra. Hogy utána te ülsz az összes ülésen, vagy a rokonaid, barátaid, csomagjaid, az senkit nem érdekel.

Igaz, én eddig csak buszon láttam olyat, aki megvette a jegyet mindkét ülésre egymás mellett, mert egyedül akart ülni.

2022. dec. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

#apa!

-Egész vagonra megveszi a helyjegyet és leültet az elejére, ill. végére egy-egy magillát!... :DDD

2022. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!