Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tinik tényleg kevésbé...

A mai tinik tényleg kevésbé rasszisták?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalat: a közösségi oldalakon és élőben is azt látom, hogy a tizenéves magyar és cigány fiatalok soha korábban nem látott módon vegyülnek egymással, bandáznak együtt, vannak egy klikkben stb. Nem is nagyon hallok már tizenéveseket cigányozni. Ez csupán 10-15 évvel ezelőtt teljesen máshogy volt..


Jók a tapasztalataim vagy ti mást láttok? Ha jól látom, ez mi miatt van?



2022. dec. 29. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Valóban így van. Ha pedig az okot keresed, akkor keress rá arra, hogyan alakult az iskoláskorúak körében a magyar-cigány arány! Nagyon sok magyar gyerek már egyszerűen nem teheti meg, hogy ilyen téren megválogassa a haverjait, mert az osztályok minimum fele cigó. Egy ilyen közegben a rasszista beszólások meg egyenesen életveszélyesek.
2022. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Vagy több eszük van, mint azoknak, akik buzdítják őket, hogy a romákat utálni kell. Látják a valóságot, az embert, nem pedig egy kitalált külső ellenséget.
2022. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a mai tinik nagyon érzékenyítve vannak, sajnos ez fordítva nem igaz, a cigány gyerekek ahogy többen lesznek egyre rasszistábbak.
2022. dec. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Mossák az agyukat és tapasztalatlanok, ennyi a megfejtés.
2022. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Tiniként én sem voltam rasszista, aztán azzá tettek a cigányok.
2022. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Középiskolásként én sem voltam rasszista. Aztán a személyes tapasztalatok miatt kialakult.
2022. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Érdekes. Amikor a 2005-2010 körül én voltam tini, egy csomó fehérfűzős-bakancsos, Kárpátia-pólós iskolatársam volt, akik ugye annyira nem kedvelték őket.
2022. dec. 29. 10:19
 8/19 A kérdező kommentje:
Meg a nem politizáló akkori velemkorú ismerőseim között is gáz volt, ha cigányokkal haverkodtál..
2022. dec. 29. 10:21
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

2005 óta azért sok víz lefolyt a Dunán. A cigányok nem lettek jobbak, csak a fehérek vannak jobban regulázva.

De mindenki azt csinál amit akar, csak az okos a más kárán tanul, a hülye meg sokszor a sajátján sem!

2022. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Én csak szimplán azzal barátkozom gyerekkorom óta, aki jófej. Ha cigány, akkor az. Kit érdekel? Ha valaki egy rohadt seggfej, akkor nem fogom jobban kedvelni csak mert magyar.

Szerintem amúgy tök jó, hogy kezd kikopni ez az élből elutasítás. Aki normálisan viselkedik az így nem szorul ki a jobb lehetőségekből, nem azt a visszajelzést kapja, hogy mindegy mit teszel úgysem juthataz el oda, mint egy nem cigány.

2022. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!