Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tinik tényleg kevésbé...

A mai tinik tényleg kevésbé rasszisták?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalat: a közösségi oldalakon és élőben is azt látom, hogy a tizenéves magyar és cigány fiatalok soha korábban nem látott módon vegyülnek egymással, bandáznak együtt, vannak egy klikkben stb. Nem is nagyon hallok már tizenéveseket cigányozni. Ez csupán 10-15 évvel ezelőtt teljesen máshogy volt..


Jók a tapasztalataim vagy ti mást láttok? Ha jól látom, ez mi miatt van?



2022. dec. 29. 08:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"csak a fehérek vannak jobban regulázva."


Hát Magyarországon pont nem..

2022. dec. 29. 10:31
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Budapesten nőttem fel és jártam gimnáziumba majd egyetemre. Tiniként egy cigány haverom volt/van (cigányvajda fia) mellette volt egy arab-magyar és egy kínai haverom. Mi négyen azóta is jóban vagyunk. Mondhatni legjobb barátok vagyunk.


Buliból hazafelé volt hogy a Blahán belénk kötöttek a cigányok de négyünket nem mertek megtámadni.


Szerintem ma már annyira multikulturális a társadalom hogy visszaszorul a rasszizmus.

2022. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig azt látom, hogy a fiatalok gyakran maguktól szegregálódnak. Szórakozóhelyeken is gyakran azt látom a romák egymás társaságában érkeznek nem annyira, hogy vegyes társaságok jönnének. Persze vannak ilyenek is, csak nem jellemző. Én például általánosban hiába jártam vegyes osztályba, csak az volt a tapasztalatom hogy balhésak, meg jobb kerülni őket ami nem éppen az elfogadást erősítette. Aztán ötödikben átvittek szüleim egy 12 évfolyamos gimnáziumba, ott nyugisabb volt. Felvételi eredmények alapján helyezték a diákokat a,b, e osztályokba. A problémás elemek többnyire az e-ben voltak, így legalább az osztálylégkör jobb volt. Az e osztályok pedig nyolcadikban elballagnak szóval tényleges gimnazistaként már nyugi van. Nincs mindegyikkel baj, mert diákmunkán is volt akikkel tök jól kijöttünk. De ha azt mondom aránytalanul sok negatív tapasztalatom volt romákkal akkor rasszista vagyok?
2022. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném hogy már általánosban mentek olyan megszólalások, hogy "büdös parasztok", meg a "parasztok arra vannak hogy dolgozzanak" ők meg a királyok. Tudod ezeket egy 8-10 éves nem maga találja ki hanem ebben szocializálódtak, ezt hallották otthon. Míg bennem 8 évesen még az sem igazán fogalmazódott meg hogy különbözőek lennénk. Bajosan lesz ebből valaha is békés egymás ölébe borulás a vegyes osztályok által, ha már eleve az iskoláskorú romák úgy érkeznek meg a vegyes környezetbe, hogy ők a cigány királyok a többi meg a büdös paraszt.
2022. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13-14-es, ez kb. mikor volt?
2022. dec. 29. 15:28
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
2010-es évek.
2022. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 8. osztályig nem voltam rasszista. De 8. osztályban úgy kihozták belőlem, hogy azóta inkább egy cigányhoz sem szólok.
2023. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sok angol tartalmat fogyasztanak, ahol nagyon ciki a rasszizmus.
2023. jan. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
73%

Ez még akár okés is volna, de a cigányságra az erőszakosság ugyanúgy jellemző, mint eddig. Csak a libbant felfogásnak köszönhetően a mai fiatalok maradéktalanul elhiszik, hogy ez nem igaz, ezért bátran barátkoznak cigányokkal.

Ez rendben is volna, de a cigány az egyik legnagyobb rasszista és neki joga van a magyarokat faji alapon elítélni. Sajnos itt tartunk.

Ha a cigány és a hülye, naív magyar tini véletlenül összevesznének (ami akármilyen barátságban megtörténhet),ez elég szépen ki fog ütközni. Pláne akkor ha a cigány hívja a tezsvíreit, hogy balhé van, a magyar gyereket meg kell verni.

Könyörgöm, nem így van?

2023. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!