Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szed ennyi ember antidep...

Miért szed ennyi ember antidepresszáns gyógyszert?

Figyelt kérdés

Miért szed ennyi ember antidepresszáns gyógyszert?


Környezetemben is ijesztően sokan. Munkatársak,rokonok,barátok. Főleg lányok. Kb az összesnél van Frontin vagy Rivotril. Egymásnak adják szakítás utánra, vagy rosszul sikerült dolgozatra.


Miért ilyen könnyű ezekhez hozzájutni? Miért szednek minden kis problémára is ilyesmit?

Es miert gyakoribb lányoknál?


2022. dec. 29. 14:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert a valódi problémákat hosszú folyamat szétszálazni. És ebbe nem tesz a legtöbb ember energiát. Cserébe minden másba igen. Egyszerűbb a gyógyszert bekapkodni és elhazudni, hogy minden fasza.
2022. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
15%

Ezek nem antidepresszánsok.


A lányok nyugtatókat szednek a stresszre, a fiúk meg nagyobb arányban ölik meg magukat, szóval lehet ez a jobbik választás.

2022. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
3%

Bocs az offért, de ezeket csak úgy felírja a háziorvos? Ezek a fiatalok bemennek rendelésre, benyögik, hogy stresszesek, a doki pedig már küldi is felhőbe a vényt?


(Én már sokkal súlyosabb mentális betegséggel is voltam dokinál (pontosabban rokonok tervet dolgoztak ki, hogy valahogy doki elé kerüljek) a rendelőben az orvos pedig csak annyit mondott, hogy nem ártana egy pszichológus, addig menjek haza, főzzem meg a kedvenc ételem és vegyek forró fürdőt.)

Semmi nyugtató, semmi, pedig nálam indokolt lett volna, az biztos.


Szóval kiknek írják fel a frontint, meg ezeket úgy mégis? És hogyan íratják fel, milyen okkal?

2022. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
66%
Pedig igaza van annak, aki azt mondja, hogy ez nem antidepresszáns. Rengetegen keverik az antidepresszánst a nyugtatokkal, altatokkal, antipszichotikumokkal, stb.
2022. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Viszont annyi közös bennük, hogy nem oldja meg a problémákat. Csak a problémákból adódó stresszt csökkentik.
2022. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
17%

Persze, de démonizálni sem kell őket. Nekem volt rossz helyzetem, amin persze a változtatás volt a megoldás, de egy élethelyzetet megváltoztatni nem egy hét. Abban a fél-1 évben nekem rengeteget segített túlélni.

Plusz a frontint attól még, hogy felírják, nem biztos, hogy függ az, aki szedi. Én is szoktam bevenni ha mondjuk utazok, vagy valami miatt nem tudok aludni, és fontos a másnapi kelés.

Semmi baja nem lesz az alkalmankénti egy szem frontintól.

A háziorvos ugyaníg áll hozzá, miért ne írná fel? Látja, hogy nem havonta kérek tőle 3 dobozzal.

2022. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
62%

Mert ezek szánalmas és gyenge emberek, akik függőségekbe menekülnek, ha nem tetszik nekik valami.

Érdekes, hogy mindenkinek vannak problémái, de a normális emberek mégsem szednek függőséget okozó drogokat.

De hát a mai világban lassan már az a ciki, ha valaki nem pusztítja saját magát. Nevetséges.

2022. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
18%
Én azért szedek, nagyon rossz gyerekkor meg iskolai terror miatt.
2022. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem akar szembenézni a valósággal. Mert jobb egy álomvilágban élni. Mert ha egyszer ezt elkezdi, nem lehet egykönnyen befejezni. Mert saját maga a használó mindig mindent a lehető legjobban, legbölcsebben meg tudja magyarázni, hogy miért is nem akar róla lemondani.
2022. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
11%
8-as! Veled hogy hogy egyetért ez a sok okos ökör?
2022. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!