Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más iskolázatlan, műveletlen...

Más iskolázatlan, műveletlen is azt érzi, pótolhatatlanok a hiányosságai?

Figyelt kérdés

21 évesen nem ment a szorzótábla és a műveleti sorrendet sem tudtam.


Felnőttként ráfeküdtem a dologra és 1,5 év alatt felhúztam magam arra a szintre, hogy 60%-ra megírjak egy középszintű matekot. Ahoz képest, hogy teleírtam 12 füzetet és rengeteg időt eltöltöttem vele, igencsak szerényen teljesítek.


Ez más tárgyakkal sincs másképp. Végigrágtam 3 történelem könyvön magam, jegyzeteltem is mellé. Tippeljetek most mennyire emlékszem (egy büdös szóra sem, pedig ez is elvett egy csomó időt az életemből). Kidobtam 200 órát az ablakon szó szerint.


Természetesen próbáltam a neten utánajárni, mi lehet a bajom, de semmi.



2022. dec. 30. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerinted a legtöbb ember mennyire emlékszik ezekből?


Ami látszik viszont, hogy bizonyos készségeid nem rosszak. Pl hogy tudod magad fókuszálni témákra. Ez sokaknak nem megy manapság.


Olyasmit kéne tanulnod, amire célirányosan szükséged van szerintem.


Meg tanulási technikában amit én tudok, hogy jó az egyrészt az a kihagyásos ismétlés vagy mi. A lényege az, hogy az agy úgy működik, hogy alapból mindent elfelejt. Ez a normális, mert rohadt sok info jön minden nap, amit nem kell eltárolni. És az a kérdés, hogy lehet megmutatni neki, hogy ez most kelleni fog és nem csak egy random dolog. És úgy, hogy időben rendszeresen elő kell, hogy forduljön. És ezért ha pl szavakat tanul az ember és x ismétlés lesz, akkor nem az a jó, hogy xszer ismétli aznap, hanem így kihúzni ma háromszor elolvasom. holnap kétszer, utána három nap múlva és egyre ritkítani ha megy. ezt pl szavaknál szókártyákkal szokták. de van ilyen aplikátció is az anki pl, de más is.


Másik mód megtanítani neki, ha vissza van kérdezve. És ez nem azért, mert hogy ellenőrzöd hogy tudod e, hanem ha vissza van hívva valami, akkor az agy meg is erősíti a bevésést mert valószínűsíti, hogy kelleni fog. Ezt tesztelték is tudományosan, hogy mikor emlékszel többre egy szövegből x nap után, ha kétszer elolvasod, vagy ha egyszer olvasod el és utána megpróbálod visszamondani amire emlékszel és a második esetnél jobb a későbbi emlékezet.

2022. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Én is úgy voltam mint te.


Úgy sikerül hosszútávra megjegyeznem dolgokat hogy igazán érdeklődve olvasok valamit!

Gyerekkorom óta akár mit kényszeresen tanultam, kiment a fejemből és legfeljebb csak kis időre be sikerült magolni.


Azt az állapotot kell elérned amikor idézőjelesen belebújsz egy könyvbe és nem bírod letenni!

2022. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neked lexikonnak lenni. Ha kell valami megnézed, erre képes vagy és ez a lényeg.
2022. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked legalább van önkritikád. Én olyan iskolázatlan, műveletlen embereket ismerek, akik azt hiszik vannak képességeik és pótolhatatlanok :D
2022. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted ha nem tudnám a Mengyelejev táblázatot, meg ha nem tudnám mit bányásznak a Ruhr-vidéken, nem tudnék enni adni a gyerekeimnek? Nem kell mindenkinek vegyésznek menni ahhoz, hogy boldog legyen.
2022. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szakmunkásbizim van, de előtte meghúztak középsuliban bioszból, matekból és töriből. adódtak néha olyan gondolataim hogy miért nem azt tanították általánosban alapműveltségnek hogy mit hogy kell vetni a kertes ház kiskertjébe, hogyan gondozni. többet értem volna vele egyszerű lélekként. a matekot régen elengedtem, van aki nincs berendezkedve egyszerűen rá. a töri érdekes mód elkezdett érdekelni egy időben utána, de ahogy telt az idő szintén megkopott a neten olvasott ismeret. és eljutottam oda hogy nem bír zavarni ha nem tudom pontosan felsorolni az Árpád-házi királyokat egymás után, nem része az életemnek attól hogy egy időben érdekelt és olvasta sokat. mindenki arra fordítja a figyelmét ami aktuálisan érdekli, és abban szeretne jó lenni
2022. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!