Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolja azt a legtöbb...

Miért gondolja azt a legtöbb ember magáról, hogy ő pótolhatatlan!?

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapsag megfelelo munkaerot talalni iszonyat nehez. A fiatalok mar nem igazan akarnak dolgozni vagy nem birjak a terhelest hosszu tavon. Valaki ujat meg betanitani rengeteg idobe telik es lefoglal 1-2 embert. Utana meg konnyen elkepzelheto,hogy 1-2 honap es dobbant az illeto,mert nem az o vilaga…

Szinte mindenki potolhato,de nem egyszeru.

En is a munkahelyemen neha lazabbra veszem a format,mert tudom, hogy ugysem fognak sem elkuldeni,sem leszidni es a minimumot mindig teljesitem.

2022. jan. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez szimplán beképzeltség, elbizakodottság.
2022. jan. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mert munkaerőhiány van, és vannak területek, amik speciálisak, és oda nehezen lehet embert találni (pl.: KÖFI, metrós).
2022. jan. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz lenne, ha a pszichológiai értelemben vett ego nem ezt gondolna. Szerintem ez fontos, hogy egy adott személy ezt gondolja, nyilván társadalmi szinten pótolható, de talán mentálisan fontos, hogy mindenki ezt gondolja magáról - egészséges keretek között nyilván.


Az első válaszolóval nem értek egyet. Fiatal vagyok, egyetemi éveim alatt végig dolgoztam, summa cum laudeval vegeztem, csoporttarsaim közül mindenki dolgozott. Volt aki call centerben lehuzott több évet, ahonnan az idősebb korosztály hullott, olyan mentálisan megterhelo.

Ahol én dolgozom sem az idősebbek a munka hősei...

2022. jan. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az utolsó két magyarországi munkahelyem gyári szalagmeló, majd utána közmunka volt. Mindkét munkahelyen voltak emberek (általában 8 osztályt épp hogy csak kijártak), akik valamiért szerették úgy gondolni, hogy ők a gépezet nélkülözhetetlen fogaskerekei, ha felmondanának, nélkülük a fű se nőne többé. A gyárban az egyik fickó aztán nézett egy nagyot (30 éves munkaviszonnyal a háta mögött), amikor megszondázták, belilult, és azt mondták, akkor még egy hónap (még örüljön, hogy közös megegyezéssel küldik el, a végkielégítést elfelejtheti), és viszlát!
2022. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok #4.


22 eves vagyok es en is egyetemre jarok meg es mellette dolgozom. Sajat tapasztalatbol irtam,illetve amit baratokon latok/lattam. Mi is harman kezdtunk gyakornokkent a jelenlegi munkahelyemen es en maradtam csak,pedig kozel sem ez az alom munkahelyem,de valahol el kell kezdeni.Noveremnel ugyanez volt a helyzet,hogy 2 honap utan elmentek negyen diakmunkasok. Csoporttarsaim nagy resze alkalmi munkat vallal vagy azt sem. Mindig vannak kivetelek,mint te vagy en,de nagy resze a fiataloknak,illetve a koronkbelieknek mar tenyleg nem akar dolgozni..

2022. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként valóban senki sem pótolhatatlan - ahogy a volt főnököm is megmondta mindenkinek -. Maximum nehezen pótolható. :)


A jó szakembereket pedig elengedik ezek a cégek, én így látom, de őszintén, nem is baj. Jobban járnak és több fizetést nyernek (sokszor nem is kicsivel) ezek az emberek máshol, szóval aki valóban nehezen pótolható, az csak nyer vele. ;)

2022. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!