Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még manapság is sokan veszik...

Még manapság is sokan veszik figyelembe a "mit szól majd a falu?" típusú elvárásokat?

Figyelt kérdés
Ezt persze képletesen értem, ezek olyan szempontok, amelyekhez alapvetően másoknak semmi közük. De lehet az még ma is, hogy sokan azért alapítanak családot, nehogy mások megszólják? Vagy ilyen a munkahely, iskola, stb. témák is. Ha nem tanulsz vagy nem dolgozol, vagy ha dolgozol és nem jól keresel, máris a szájukra vesznek az emberek. Én ezt mindig úgy kezeltem, hogy amíg nem ártok vele másoknak, addig úgy csinálom, ahogy nekem tetszik és soha nem akartam másoknak megfelelni pl. öltözködés terén, vagy hogy milyen a hajam, hogy élek-e párkapcsolatban és hogy akarok-e gyereket. Ezekkel nem tartozom elszámolással senkinek, éppen ezért sosem vettem figyelembe, hogy mások erről mit gondolnak, az én életemet nem más fogja meghatározni. Én se a másét. De ki hogy vélekedik erről?
2023. jan. 1. 13:55
 1/4 Metionin ***** válasza:
64%
Hajjaj. A kisvárosban, ahol felnőttem ez még mindig napi téma. Nem mernek szemtől szembe beszólni de az ember háta mögött pofáznak, ha valami szokatlant csinál valaki, pl. 50 fölött csinosan öltözik vagy pl. anyám munkatársai tavaly nyáron az elektromos rollerrel voltak megáldva, valaki helybeli vett és ujjal mutogatva röhögtek rajta, amikor látták közlekedni vele. Ha nagy ritkán odatévedek és elkapnak az utcán, olyan kérdéseket tesznek fel szemrebbenés nélkül, amire a saját anyámnak se feltétlen válaszolnék. Aztán terjesztik, hogy városi bunkó lettem, mert ilyenkor elhajtom őket a picsába.
2023. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na jó, de már 2023-at írunk! Vagy vannak helyek, ahol ennyire megállt az idő, hogy még ilyesmikkel foglalkozzon valaki?
2023. jan. 1. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.
2023. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:
100%
2. Mióta modern időket élünk, már a fészen is lesik egymást pluszban :D
2023. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!